Školné ještě letos nebude

Školné ještě letos nebude zdroj: SXC.hu

23. 4. 2013, 21:18 | Permonk

stalo se 23. dubna 1993 90. léta

Praha – Dle ministerstva školství nelze z technických důvodů zavést školné dříve než na podzim 1994.

Do doby než bude jasný systém sociálního zabezpečení není možné o placení školného na vysokých školách uvažovat, uvedl pro neaktuality náměstek ministra školství Ivan Pilip.

Vzhledem k ústavě, která zaručuje bezplatné středoškolské vzdělaní je i zavedení školného na státních středních školách bezpředmětné. Ministerstvo nehodlá tyto změny iniciovat, stejně jako omezit dotaci stravného a další služby sociálního charakteru. Navrhuje však změnu financování pomaturitních či nástavbových studií a vyšších škol, které by měli přejít pod správu vysokých škol místo středních jak je tomu doposud.

V parlamentu se bude v nejbližší době projednávat bod týkající se uzákonění příspěvků od rodičů na provoz státních (obecních) mateřských školek.

Křištálová kouleVěštecká koule

Na rozdíl od mateřských školek nebude školné na státních školách zavedeno ani za 20 let, přestože se tyto návrhy opakují prakticky cyklicky s každou pravicovou vládou.

Zdroj: MF Dnes, 23. dubna 1993

Témata: školné, vysoká škola

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 15. 4. 2021, včera měl(a) svátek Vincenc

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt