Soudruh Stránský: Socialismus pečuje i o obyvatele cikánského původu

Soudruh Stránský: Socialismus pečuje i o obyvatele cikánského původu zdroj: Romanovodori.cz

8. 4. 2013, 17:07 | Jaroslav Srna

stalo se 8. dubna 1977 70. léta

Klatovy – Je dnes mnoho věcí, které považujeme za samozřejmé. Ve skutečnosti by však za jiného zřízení vůbec nemohly existovat.

Třeba péče o člověka v takové míře, myslím o každého člověka v této republice. Přiblížím to na faktech z našeho okresu. Při Okresním národním výboru je vytvořena komise, který se neustále stará o občany cikánského původu, o jejich výchovu, uplatnění v životě.

Například uspořádala besedu o pěstování zeleniny, ovoce, květin a diskutovalo se s velkým zájmem. Občané cikánského původu mají zájem o své příbytky, zahrádky, o všech hezké, co zpříjemňuje a zkrášluje život.

Mnoho rodin na Klatovsku žije v upravených bytech s moderním vybavením, jejich starost o děti je příkladná. Vědí, ze socialismus jim dává v plné míře to, co kapitalismus vůbec nezná. Nejsou odsouzeni k věčnému putování, mají trvalé zaměstnání.

To vše je třeba vzít v úvahu, když hovoříme o humánnosti a péči o člověka ve společnosti.

J. Stránský, Klatovy

Zdroj: archiv.ucl.cas.cz

Témata: dopis, Romové, socialismus

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Středa 14. 4. 2021, včera měl(a) svátek Aleš

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt