Startuje netradiční zpravodajský server, autoři chtějí čtenáře zaujmout historií

Startuje netradiční zpravodajský server, autoři chtějí čtenáře zaujmout historií zdroj: Neaktuality.cz

17. 4. 2012, 11:22 | Jakub Hájek

stalo se 17. dubna 2010 21. století

Olomouc – Český internet je dnešním dnem bohatší o netradiční zpravodajský server Neaktuality.cz. Svoji činnost zahájila redakce dopoledne článkem Rudí Khmérové obsadili Phonpenh.

Neaktuality.cz nenabízejí svým čtenářům klasické aktuální zpravodajství, jaké běžně známe. Formou článků a zpráv naopak připomínají události, které se vztahují k danému dni v minulosti. Snahou tvůrců ale není suše převyprávět nebo do detailů popisovat historické události.

„Chceme především připomenout a přiblížit našim čtenářům zajímavé historické události z pohledu tehdejší doby. Autoři článků se proto snaží vžít do dané doby a psát v jejím duchu. Věříme, že tento způsob pohledu do minulosti zaujme i ty, kteří se o historii příliš nezajímají,“ řekl Jan Kunčík, spoluzakladatel projektu.

Neaktuality.cz se vzhledem či strukturou příliš neliší od jiných zpravodajských serverů. Články jsou kromě klasických rubrik tříděny do jednotlivých časových období. Tvůrci kladou důraz především na čtenářsky atraktivnější události 20. století vztahující se k historii Československa a České republiky. Ve zvláštní sekci Speciály se autoři podrobněji zaměřují na konkrétní historická období, například na druhou světovou válku.

Prvotní nápad vytvořit Neaktuality.cz vznikl spontánně již v roce 2007. Celé dva roky pak dozrávala v hlavách tvůrců myšlenka vytvořit alternativu současným zpravodajským serverům a koncem roku 2009 se ji rozhodli postupně realizovat.

„O jiném českém nebo zahraničním projektu s podobným konceptem nevíme. Existují samozřejmě webové stránky, kde se dají informace o událostech dohledat. Neznáme ale zatím žádné, kde by tyto informace vycházely jako dobové články,“ dodal Kunčík.

Zdroj: Neaktuality.cz

Témata: internet, média, zpravodajství

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

 • Zajímavej nápad, ale myslím

  Skeptik, 17. 4. 2012 11:59

  Reagovat

  Zajímavej nápad, ale myslím že to neuspěje. Dnes už nikoho historie nezajímá :-(

 • Díky za skvělý web!

  Adam, 17. 4. 2012 13:21

  Reagovat

  Díky za skvělý web! Ať se daří i nadále :-)

 • Skvělý nápad, výborná realizace,

  MoB, 17. 4. 2012 14:09

  Reagovat

  Skvělý nápad, výborná realizace, jeden z mých nejoblíbenějších serverů…

 • Zabloudil jsem na tyto

  Karel, 27. 2. 2013 15:16

  Reagovat

  Zabloudil jsem na tyto stránky náhodou.
  Je to velmi dobrý počin, dá se tu dohledat mnoho zajímavých dobových materiálů a textů.
  Zvláště pak domácí zprávy 50-80 léta, to by si mnozí občané měli zopakovat povinně, neboť mnohé zapoměli …

Pátek 14. 5. 2021, včera měl(a) svátek Servác

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt