Sudetští Němci chtějí vrátit Grandhotel Pupp

Sudetští Němci chtějí vrátit Grandhotel Pupp zdroj: Tripideas.org

5. 3. 2013, 14:26 | Jaroslav Srna

stalo se 5. března 1994 90. léta

Praha – Vracení majetku sudetských Němců v České republice, pokud na ně česká vláda přistoupí, by podle sudetoněmeckého krajanského sdružení v žádném případě neznamenalo vyhánění Čechů žijících v Sudetech.

Mluvčí sdružení Franz Neubauer včera řekl, že restituce by se týkaly pouze té části majetku Němců, který je v rukou státu a který se nyní prodává.

„Vím například že karlovarský hotel Pupp, který přes dvě stě let patřil sudetoněmecké rodině, se měl před časem prodávat indickém hotelovém řetězci. Podle našeho názor by se však Pupp měl vrátit původním majitelům nebo jejich dědicům,“ prohlásil Neubauer v rozhovoru po MF DNES.

Podle mluvčího sudetoněmeckého sdružení by s sebou přinesli sudetští Němci kapitál a do karlovarského prestižního hotelu například i německé hosty. „Něco by z něj mohli udělat,“ řekl Neubauer.

Grandhotel Pupp, patřící stejnojmenné domácí akciové společnosti je od rok 1992 pronajat indické firmě Taj, která vlastní a provozuje luxusní hotely a letoviska po celém světě. Taj počítala s tím, že do modernizace Puppu investuje asi 250 milionů dolarů.

Kapitál a hosty by podle Neubauera mohli sudetští Němci přivést pro většinu hotelů například v Karlových Varech a v Mariánských Lázních, které jsou dosud ve státním vlastnictví.

Sudetoněmecké krajanské sdružení odmítá podle Franze Neubauera koncepci individuálního řešení sudetoněmeckých požadavků o níž hovořil nedávno premiér Václav Klaus v interview pro Frankfurter Algemeine Zeitung.

Sudetští Němci i nadále trvají na kolektivním přístupu ke svému odškodňování.

Zdroj: MF Dnes, 5. března 1994

Témata: hotel, majetek, privatizace, Sudetští Němci

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 16. 4. 2021, včera měl(a) svátek Anastázie

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt