Televize Nova stáhla z vysílání nezdařený rozhovor s premiérem Klausem

Televize Nova stáhla z vysílání nezdařený rozhovor s premiérem Klausem zdroj: GEN, Febio

4. 6. 2012, 15:23 | Jakub Hájek

stalo se 4. června 1994 90. léta

Praha – V něm se ministerský předseda vyhýbal odpovědím na některé otázky specialisty Novy na interview Luboše Beniaka a zpochybňoval jejich smysl.

Ředitel Novy Vladimír Železný to zdůvodnil tím, že natočený materiál byl částečně nepovedený a jeho obsah již mezitím zveřejnilo Rudé právo.

V této souvislosti Železný odmítl možnost, že by byl na Novu vyvíjen nátlak, aby se rozhovor na obrazovce neobjevil. Nova všek podle něj bude žalovat Rudé právo pro porušení autorských práv.

Klaus řekl, že je mu jedno, zda televize natočený rozhovor odvysílá. Podle Železného chce stanice natočit s Klausem nový rozhovor, který by se vysílal v přímém přenosu.

Rozhovor Beniaka s Klausem se měl původně vysílat dnes. Předseda vlády během natáčení redaktorovi vyčetl, že si vybírá jen otázky, které jej nutí do defenzívy.

Zdroj: MF Dnes, 4. června 1994

Témata: Nova, rozhovor, Václav Klaus

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

  • Velkému K se přece

    MoB, 4. 6. 2012 18:04

    Reagovat

    Velkému K se přece neodporuje… kdo mu bude odporovat, na toho pošle Jakla s Hájkem :) a to teprv bude kolotoč!

Neděle 12. 7. 2020, včera měl(a) svátek Olga

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt