V čistírně strkají do kapes volební letáky Demokratické unie

V čistírně strkají do kapes volební letáky Demokratické unie zdroj: Auktiva.cz

7. 3. 2013, 17:44 | Jaroslav Srna

stalo se 7. března 1996 90. léta

Praha – Zatímco většina politických stran před letošními parlamentními volbami hodlá vhazovat své letáky do schránek na dopisy, volební program Demokratické unie nacházejí lidé přímo v kapsách svých čerstvě vyčištěných kabátů a kalhot.

Předseda pražské organizace DEU Jan Švehla, který je majitelem sítě čistíren oděvů Rapid servis v Praze a ve středních Čechách, se rozhodl, že tímto způsobem podpoří šance své strany v nadcházejících volbách.

„Proč bychom lidem do vyčištěných kabátů nemohli dávat letáky DEU? Vždyť jim to může být jedno. Když se jim nelíbí, ať je klidně vyhodí,“ uvedl včera Švehla. Demokratická unie se touto akcí podle něho snaží prolomit informační bariéru, kterou mají na svědomí sdělovací prostředky. „Já jsem nedostal žádnou státní zakázku, takže nemám strach, že by mě za to někdo popotahoval,“ řekl Švehla.

Předsedkyně DEU Alena Hromádková prohlásila, že strana nemá s touto aktivitou nic společného. „My žádné čistírny nevlastníme, to je soukromá iniciativa,“ řekla.

Pracovnice jedné z pražských provozoven Rapid servisu potvrdila, že letáky dávají zákazníkům do kapes zhruba už tři týdny. „Zatím si nikdo přímo nestěžoval. Nám to sem šéf vždycky přiveze a řekne nám, že to máme vylepit na výlohy a dávat to do kabátů. Víc se o to nestaráme,“ řekla.

Zdroj: MF Dnes, 7. března 1996, str. 2

Témata: politická strana, reklama, volby

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

  • davit do kapes kabatu

    ja, 2. 6. 2013 5:01

    Reagovat

    davit do kapes kabatu co patri nekomu jinemu jakekoliv nevyzadane predmety mi prijde sproste … at jim ten letacek kdyz tak daji k uctence …

Pátek 14. 5. 2021, včera měl(a) svátek Servác

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt