V Paříži se konal první kongres evropské reklamy

V Paříži se konal první kongres evropské reklamy zdroj: Cbpnetwork.com

28. 5. 2012, 19:01 | Marketa Kreckova

stalo se 28. května 1928 ½ 20. stol.

Praha – Známý zahraniční odborník napsal kdysi, že v čele reklamy stojí Amerika. Pak dlouho není nikdo… až na druhém místě je Anglie s Německem. Ostatní státy jsou tak pozadu, že jich vůbec není vidět.

Tak docela to není pravda. O průměru to snad platí, výjimečné výkony jsou často vysoko nad americkou úrovní. Evropě však dosud schází jedno: úzká spolupráce všech reklamních a prodejních činitelů, stálý vzájemný styk nejen papírový, nýbrž i osobní.

Američané již dlouho mají Associated  Advertising Clubs of the World, které se po kongresu ve Filadelfii roku 1927 přezvaly na International Advertising Association a ustavily jako organizace světová. 

Z Evropy je dosud členem jenom Velká Británie. Po delších přípravách došlo nyní konečně k definitivnímu ustavení Evropského reklamního svazu, do kterého se dosud přihlásilo 12 států. Ustavující kongres proběhl v Paříži ve dnech 22.–27. května. Francouzské reklamní korporace se na sjezd připravily ve velkém slohu, kterého využili k velkorysé propagaci Francie a moderních prodejních metod.

Evropa jako celek přistoupila na kongresu k International Advertising Association a zajistí tak svým členům pravidelný styk jak mezi sebou, tak i s pracovníky americkými. Československo bylo na kongresu zastoupeno Reklamním klubem československým (Reklub), který za několik měsíců svého trvání zorganizoval již několik zdařilých akcí a uplatňuje se jako hybná síla naší reklamy.

Křištálová kouleVěštecká koule

Reklub se stane významnou kapitolou české historie reklamy a propagace.  Z účasti na kongresu si přiveze světové poznatky dobové špičkové reklamní teorie.

Zdroj: Pestrý týden, č.19

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Neděle 12. 7. 2020, včera měl(a) svátek Olga

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt