Vánoce podle Vodafone: Falešní sobi se stali hitem

Vánoce podle Vodafone: Falešní sobi se stali hitem zdroj: Vodafone

3. 12. 2010, 9:31 | Matěj Malecha

stalo se 3. prosince 2006 21. století

Praha – Určitě jste si již reklamy mobilního operátora Vodafone také všimli. Vystupuje zde Petr Čtvrtníček a smečka sobů. Tedy vlastně falešných sobů – čivav s čelenkami alá sobí rohy.

Reklama je nasazena teprve pár dní, přesto se již stala velmi populární. Na internetu již kolují i její parodie.

I podle reklamních expertů je tato reklama velmi povedená. Se soby se navíc potkáte i na autobusových zastávkách či internetu. Spojením masivní propagace a originálního nápadu získal navíc Vodafone další reklamní kanál, tzv. virální reklamu. To by se dalo vysvětlit jako reklama přirozená. V praxi to znamená šíření povědomí o reklamě z vlastní iniciativy lidí. Právem tak bývá označována za reklamu roku.

Ačkoliv se může zdát, že se jedná o dlouho připravovaný a plánovaný projekt, opak je pravdou. Reklamní spoty vymysleli Gary McGuire, viceprezident pro značku a komunikaci Vodafonu, a Martin Jaroš, kolega z marketingového oddělení. A doba realizace? Tři týdny vymýšlení a přes víkend natáčení spotů.

 

A zmniňované parodie? Ne všechny jsou povedené. Níže můžete shlédnout jednu z těch zdařilejších.

Křištálová kouleVěštecká koule

V roce 2008 využije motiv reklamy Pavel Bém v předvolebním boji. V reklamně si s ním zahraje i Petr Čtvrtníček.

Zdroj: iDnes.cz, iHNed.cz

Témata: reklama, Vánoce, zábava

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 14. 5. 2021, včera měl(a) svátek Servác

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt