Ve Šternberku boural doprovodný vůz prezidenta Havla

Ve Šternberku boural doprovodný vůz prezidenta Havla zdroj: Zdeněk Hošák, HZS Olomouckého kraje

22. 3. 2013, 19:02 | Jaroslav Srna

stalo se 22. března 1994 90. léta

Šternberk – Doprovodné vozidlo prezidenta Václava Halva, který včera pobýval na Olomoucku, havarovalo krátce po skončení návštěvy ve Šternberku.

Řidič terénního fordu patřícího Hradní policii nestačil při výjezdu z města zabrzdit, když před ním jedoucí opel přibrzdil, aby vzal dvě stopařky, a narazil do něj. Oba řidiče sanitka odvezla do olomoucké nemocnice. Jejich zranění ale nebyla vážná, a tak byli po ošetření propuštěni.

„Do protisměru jelo auto, takže ford neměl kam uhnout. Pole tvrzení řidiče Hradní policie jeli rychlostí 50-60 km/h,“ řekl zástupce okresního ředitele olomoucké policie Josef Drábek. Uvedl, že nehodu zavinil pravděpodobně řidič Hradní policie.

Havarované vozidlo Hradní policie není vážně poškozeno. Hůře dopadl opel, který má zničenou karosérii.

Zdroj: MF Dnes, 22. března 1996, str. 3

Témata: autonehoda, Václav Havel

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Sobota 4. 7. 2020, včera měl(a) svátek Radomír

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt