Ve volbách by v září výrazně vyhrála ODS, získala by 32 procent hlasů

Ve volbách by v září výrazně vyhrála ODS, získala by 32 procent hlasů zdroj: MZV.cz

18. 9. 2012, 17:51 | Jakub Hájek

stalo se 18. září 1993 90. léta

Občanská demokratická strana by vyhrála v září volby. Podle průzkumu volebních preferencí uskutečněném Institutem pro výzkum veřejného mínění by se pro Klausovu stranu přiklonilo 32 procent voličů.

Hned za vítězem posledních parlamentních voleb se umístila se 13 procent Česká strana sociálně demokratická, Občanská demokratická aliance získala osm a komunistický Levý blok sedm procent. Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová a Sdružení pro republiku – Republikánská strana Československa mají po čtyřech procentech.

Ve srovnání s červencem se výrazněji projevuje příklon části nerozhodných k ODS.

Voleb do Poslanecké sněmovny by se podle IVVM nyní zúčastnilo 70 procent občanů České republiky. Podle výsledků šetření preferují ODS absolventi vysokých škol (42 %), ženy (35 %) a lidé ve věku do 29 let (39 %). Z obyvatel Čech pak zejména Východočeši (44 %) a Pražané (39 %).

ČSSD by volili nejvíce občané ve věku 60 let a více (16 %), v dělnických profesích (14 %) a Jihočeši spolu se Západočechy (shodně po 20 %). ODS by získala nejvíce hlasů v Praze (16 %) a ve městech nad 100 000 obyvatel (13 %).

V případě Levého bloku lze pozorovat nárůst podpory s věkem – ze tří procent mezi mladými do 29 let na 13 procent mezi lidmi ve věku 60 a více let. Nejvíce příznivců má LB mezi obyvateli východních Čech.

Zdroj: MF Dnes, 18. 9. 1993, str. 2

Témata: ČSSD, KDU-ČSL, ODS, preference, volby

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

  • To se jim jen

    fotrpjotr, 24. 9. 2012 11:16

    Reagovat

    To se jim jen zdálo,ráno se probudili a ruku měli v nočníku.

Středa 2. 12. 2020, včera měl(a) svátek Iva

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt