Ve vysílání ČT vybuchla atomová bomba

Ve vysílání ČT vybuchla atomová bomba zdroj: Česká televize

17. 6. 2011, 15:16 | jaroslavpoks

stalo se 17. června 2007 21. století

Černý Důl – Diváci, kteří v ranních hodinách sledovali pořad s názvem Panorama na programu České televize, byli pravděpodobně překveni kamerou při zabírání krajiny v Krkonoších.

Zničehonic se uprostřed hor rozhostil takzvaný atomovoý hřib vznikající bezprostředně po výbuchu atomové bomby. O reálný výbuch samozřejmě nešlo, nicméně záběry vyvolaly velké pozdvižení jak mezi diváky, tak vedením ČT.

„Hackeři se nabourali do záběrů, které pro ČT pořizuje společnost Sitour, jež program vyrábí. Konkrétně někdo napadl kameru v Černém Dole,“ uvedl pro portál iDnes tiskový mluvčí ČT Martin Krafl. Podle informací pronikli aktéři do objektu s vysílačem, kde zmodifikovali snímaný obraz z kamery, a to v reálném čase.

K činu se zatím přímo nikdo nepřihlásil, nicméně během vysílání byla na obrazu umístěna internetová adresa www.ztohoven.com, která je však v současné době vyřazena z provozu.

Vedení ČT nyní zvažuje podání trestního oznámení na neznámého pachatele za šíření poplašné zprávy.

Křištálová kouleVěštecká koule

Za čin bylo nakonec souzeno 8 lidí, kteří byli všichni příslušníky skupiny Ztohoven. Soud však sprostil obžalované ve všech bodech obžaloby, a to s odůvodněním, že „odvysílaná fikce nemohla nikoho vyděsit tak, aby se jednalo o šíření poplašné zprávy“.

Zdroj: iDnes.cz, Wikipedia.org, YouTube.com

Témata: bomba, Česká televize

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Středa 21. 10. 2020, včera měl(a) svátek Vendelín

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt