Většina lidí podporuje vstup České republiky do Evropského společenství

Většina lidí podporuje vstup České republiky do Evropského společenství zdroj: ES

5. 6. 2012, 11:32 | Jakub Hájek

stalo se 5. června 1993 90. léta

Praha – Dvě třetiny občanů by souhlasily s připojením České republiky k Evropskému společenství a téměř plovina by podpořila vstup republiky do Severoatlantické aliance.

Zatímco proti zapojení do ES se staví pouze 12 procent převážně starších lidí, vstup do NATO odmítá 35 procent občanů. Vyplývá to z květnového šetření Institutu pro výzkum veřejného mínění.

Od vstupu do Evropského společneství lidé očekávají především zlepšení mezinárodních vztahů a spolupráce, možnost zavedení bezcelního obchodu a větší otevření vzájemného trhu, zlepšení stavu české ekonomiky a zvýšení prosperity a životní úrovně.

Ve srovnání s rokem 1991 mírně vzrostl podíl občanů, kteří podporují vstup do NATO (z 38 % na 42 %). Zapojení České republiky do severoantantického vojenského seskupení prosazují zejména muži a lidé s vysokoškolským vzděláním.

Zdroj: MF Dnes, 5. června 1993

Témata: Evropská unie, NATO, průzkum

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Úterý 29. 9. 2020, včera měl(a) svátek Václav

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt