Vojáci a pracující lid se připravují na oslavy Dne československé armády

Vojáci a pracující lid se připravují na oslavy Dne československé armády zdroj: Filaso.cz

27. 9. 2012, 20:57 | Jiřina Nováková

stalo se 27. září 1950 50. léta

Oslava Dne československé armády, která bude vrcholit 6. října, se stane mohutnou manifestací nerozborné jednoty naší lidové demokratické armády s pracujícím lidem.

Již za několik dnů  budou na všech závodech v naší republice probíhat celozávodní schůze, na nichž pracující vyjádří lásku a oddanost ke své armádě novými pracovními závazky. Na těchto schůzích promluví vojáci o úkolech naší armády, o její slavné tradici, opírající se o velké úspěchy husitů, československých  rudoarmějců, bojovníků ve Španělsku a vojáků i statečných bojovníků  čs. armádního sboru v Sovětském svazu. Vojáci budou besedovat i s rolníky v JZD a na vesnicích a navštíví také mládež ve školách.

Vyvrcholením oslav Dne čs. armády bude skládání nové vojenské přísahy. Vojáci, poddůstojníci, důstojníci i generálové budou přísahat věrnost lidu, lidově demokratické vlasti, vládě a presidentu republiky. Nejvyšší představitelé armády složí přísahu při ústředních oslavách Dne čs. armády v Praze 6. října. Téhož dne vzdají zástupci armády spolu s čelnými představiteli veřejného života poctu všem vojákům, kteří padli v boji za naši svobodu, položením věnců k hrobu Neznámého bojovníka na Žižkově.

V celé republice se sejdou ke slavnostním schůzím akční výbory Národní fronty a členové národních výborů.

Důstojné oslavy Dne čs. armády budou zakončeny v neděli 8. října vojenskými slavnostmi v kasárnách. Na závěr dne pak budou uspořádány veselice. Večer projdou městy vojáci s hudbou a zpěvem.

Zdroj: Rudé právo, 27. září 1950,  str. 1

Témata: armáda, komunismus, oslava

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 16. 7. 2020, včera měl(a) svátek Jindřich

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt