Vyšetřování zásahu 17. listopadu: Existují záznamy o pokojném shromáždění

Vyšetřování zásahu 17. listopadu: Existují záznamy o pokojném shromáždění zdroj: Vít Mádr

25. 11. 2012, 23:49 | Jiřina Nováková

stalo se 25. listopadu 1989 80. léta

Mezi stávkujícími studenty pražských vysokých škol se rozšířila informace o údajně nesprávném postupu při vyšetřování zásahu orgánů SNB proti studentské demonstraci, která se uskutečnila zhruba před týdnem, dne 17. listopadu.

Jde o reakci studentů na dopis generálnímu prokurátorovi ČSR, zveřejněný v denících Lidová demokracie a Svobodné slovo. ČTK proto požádala o stanovisko Generální prokuraturu ČSR.

Z vyjádření Generální prokuratury ČSR vyplývá, že vzhledem k ustanovení paragrafu 14 zákona o prokuratuře je oprávněna i povinna přezkoumávat zákonnost postupu orgánů a organizací z hlediska dodržení socialistické zákonnosti.

Proto postupuje Generální prokuratura ČSR v souladu se zákonem, když na žádost předsedy vlády ČSR přezkoumává příčiny  průběhu a úměrnost zákroku pořádkových sil vůči studentům dne 17. listopadu.

V případě zjištění konkrétního podezření z trestného činu předá Generální prokuratura ČSR poznatky bezodkladně vojenské součásti Československé prokuratury.

Zdroj: Rudé právo 25. listopadu 1989, strana 1

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 16. 7. 2020, včera měl(a) svátek Jindřich

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt