Začala největší silniční policejní akce v dějinách, akce Kryštof

Začala největší silniční policejní akce v dějinách, akce Kryštof zdroj: MVCR.cz

29. 9. 2011, 17:51 | Daniel Javorský

stalo se 29. září 2003 21. století

Praha – Z důvěrných zdrojů na policejním prezídiu se nám podařilo vypátrat, že dnešním dnem začne policejní akce zaměřená na dodržování předpisů na silnici. Jak dlouhá akce Kryštof bude, se nám však zjistit nepodařilo, nicméně je jisté, že téměř na každém rohu budeme potkávat policejní hlídky, které budou čekat na sebemenší zaváhání řidičů.

Naše žádosti o komentář ministr vnitra Stanislav Gross ignoroval.

Akce Kryštof má zabránit vzrůstajícímu počtu nehod na našich silnicích. Vždyť jen minulý týden zahynulo na silnicích 21 lidí.

Akce se jmenuje Kryštof podle patrona všech poutníků, za které můžeme považovat i všechny řidiče motorových vozidel. Tato akce má řidiče ochránit od vzrůstající agrese na silnicích.

Křištálová kouleVěštecká koule

Druhý den se tuto zprávu dozví i všechna média v zemi, policii se tedy minimálně jeden den podaří řidiče přistihnout nepřipravené.

Akce se však těžko bude považovat za úspěšnou. Bude trvat bez mála týden, přičemž víkend, který bude vrcholem celé akce, skončí na českých silnicích tragicky. Jen na silnicích zahyne 30 lidí a toto číslo nepočítá lidi, kteří zemřou při převozu nebo až v nemocnici.

Přestože přímo při akci zahyne velké množství lidí, následující týdny statistiky ukáží zlepšení. Po měsíci ale začnou být čísla opět alarmující.

Tato akce vydělá přes 40 miliónů korun a v budoucnu se bude ještě mnohokrát opakovat.

Zdroj: Wikipedia.cz, Novinky.cz, iDNES.cz

Témata: doprava, policie

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Středa 14. 4. 2021, včera měl(a) svátek Aleš

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt