Začaly odvody branců – přicházejí chlapci narození v prvních dvou poválečných letech

Začaly odvody branců – přicházejí chlapci narození v prvních dvou poválečných letech zdroj: Wikipedia.org

20. 3. 2012, 14:09 | Jiřina Nováková

stalo se 20. března 1964 60. léta

Každé jaro až dosud patřilo jednomu ročníku branců. V letošním březnu a dubnu vítají na Okresních vojenských správách ročníky dva. Jsou to chlapci narození hned po válce v roce 1945 a 1946.

Odvodní řízení letos doznalo podstatnou změnu, která spočívá ve zrušení odvodního zápisu. Byly tak ušetřeny desítky tisíc pracovních směn branců i čas pracovníků národních výborů, lékařů a dalších.

U odvodních komisí se setkávají dva ročníky branců, avšak do vojenské základní služby po šesti až osmi měsících nastoupí příslušníci ročníku 1945. Jejich o rok mladší kamarádi budou letos na vojnu povolávání podle možností a potřeb armády, pouze v jednotlivých případech. Budou to ti, kteří sami o předčasný nástup u příslušné okresní vojenské správy zažádají.

Ve svém vlastním zájmu budoucí vojáci, narození roku 1948, by neměli opomenout hlásit Okresní vojenské správě včas všechny potřebné údaje, které mohou ovlivnit jejich budoucí vojenské zařazení. Jsou to například změny bydliště, vážné onemocnění, změny v zaměstnání, ukončení učebního poměru nebo přechod do jiného oboru, dále přijetí ke studium na vysoké škole, dosažení sportovních výkonnostních tříd, odborné specializace a podobně.

Okresní vojenské správy berou podle pokynů ministerstva národní obrany v úvahu i závažné rodinné a sociální poměry branců a snaží se je v mezích možností přidělovat do posádek v blízkosti jejich trvalého bydliště.

Rudé právo, 20. 3. 1964, str. 1

Zdroj: Rudé Právo – Archiv.ucl.cas.cz

Témata: armáda

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pondělí 17. 6. 2019, včera měl(a) svátek Zbyněk

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt