Zasedání ÚV KSČ: Máme zrádce ve vlastních řadách!

Zasedání ÚV KSČ: Máme zrádce ve vlastních řadách! zdroj: Cas.sk

21. 2. 2013, 6:12 | Michal Karas

stalo se 21. února 1951 50. léta

Praha – Začátek zasedání Ústředního výboru KSČ přinesl velmi zdrcující zprávu. „Soudruzi! Máme mezi sebou zrádce!“ promluvil dnes na zasedání Ústředního výboru Komunistické strany Československa prezident Klement Gottwald.

Je vidět, že na naše socialistická vlast je zrádci úplně prostoupena! Minulý červen byla zlikvidována skupina Milady Horákové, která chtěla navázat kontakty s imperialistickým západem a postavit se během případné války na stranu Ameriky. Odsouzení se ke všem hrůzným činům doznali a byli také po zásluze potrestáni.

Pro náš pracující lid je to strašná rána. Tolik pracují, aby stihli splnit co nejdříve plán pětiletky a najednou se objeví banda hnusných záškodníkům, kteří chtějí rozvracet republiku. Jeden z dělníků ze Závodů Vladimíra Iljiče Lenina z Plzně nám zprávu okomentoval: „Je to něco strašného! My se dřeme do úmoru, abychom něco vyprodukovali, zatímco si zrádci Horáková, Pecl, Hejda a Nestával kují pikle, aby mohli klidně ožebračit celý socialistický národ. Hanba jim. Trest smrti všem rozvracečům lidově demokratického zřízení!“

Více toho soudruh Gottwald nezmínil, další informace očekáváme v dalších dnech. Buďte na pozoru před zrádci!

Křištálová kouleVěštecká koule

Z těchto obvinění později vyvstanou dva velké monstrprocesy, srovnatelné s procesem s Miladou Horákovou.

První ponese název – Proces s protistátním spikleneckým centrem Rudolfa Slánského, kde budou odsouzeni nejvyšší představitelé KSČ, včetně bývalého prvního tajemníka ÚV KSČ Rudolfa Slanského. Ten bude šéfem smyšlené skupiny, která bude obviněna ze špionáží, trockismu, titoismu, prý také provedli spiknutí proti republice a záškodnictví a jsou také nepřátelé československého lidu a sionističtí, buržoazně nacionalističtí zrádci. Z 13 obvinění nakonec padne 11 rozsudků smrti.

Druhý proces bude s buržoazními nacionalisty (slovenští komunisté) , kde bude patřit mezi největší oběti poslední komunistický prezident Gustav Husák, básník Laco Novomestský nebo poslanec Ivan Horváth.

Většina obětí těchto procesů budou rehabilitováni až v 60. letech.

Zdroj: cs.wikipedia.org, ct24.cz

Témata: Klement Gottwald, proces s Miladou Horákovou a spol., Proces s Rudolfem Slánským

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Středa 3. 6. 2020, včera měl(a) svátek Jarmil

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt