Zeman pokřtil v Pardubicích předvolební autobus

Zeman pokřtil v Pardubicích předvolební autobus zdroj: Mafra, Dan Materna

1. 3. 2013, 16:16 | Tomáš Starý

stalo se 1. března 1996 90. léta

Pardubice – Jen necelé dvě stovky lidí se včera v Pardubicích přišly podívat na volební autobus sociálních demokratů, tak zvaný Zemák, který se poprvé představil veřejnosti. Autobus měl vyhrazené místo na parkovišti, kde si odbyl i svůj křest dvěma láhvemi šampaňského.

Lidi, kteří se na Zemák přišli podívat, k tomu většinou vedla pouhá zvědavost. „Vlastně ani nevím, na co bych se měl ptát. Přilákaly mě hlavně plakáty, které visí skoro po celém městě. Navíc pracuji blízko a stejně kolem chodím na oběd,“ řekl Karel Matovský, kterého také autobus přilákal. Na příchod předsedy ČSSD Miloše Zemana nakonec nepočkal.

„Kampaň sociální demokracie bude klidná a úsměvná. Budeme se snažit lidi oslovovat dialogem a ne jen přes spoty na televizních obrazovkách,“ řek Zeman, který chce dát důraz zejména na smysl pro humor. „To je schopnost dělat si legraci sám ze sebe,“ dodal.

Autobus, který sociální demokraté dokončovali ještě včera v noci, se měl původně jmenovat Růžička, a to podle růže, kterou má ČSSD ve znaku. „Nakonec jsme ale dali přednost jménu Zemák. To znamená nejen zkratku „Zemanova Karosa“, ale je to i synonymum pro bramboru. A ČSSD vždy byla stranou oslovující spíše lidi, kteří konzumují základní potraviny – brambory, mléko a obilí, než ty, kteří se živí kaviárem a šampaňským,“ řekl Zeman.

Zdroj: MF Dnes, 1. března 1996, str. 2

Témata: autobus, ČSSD, Karosa, křest, Miloš Zeman

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 14. 5. 2021, včera měl(a) svátek Servác

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt