Země je pod útokem marťanů

Země je pod útokem marťanů zdroj: Paranormalmagazine.co.uk

30. 10. 2011, 13:02 | Michal Ozogán

stalo se 30. října 1938 ½ 20. stol.

New York – Ač si to mnozí lidé nepřipouštěli, nevěřili tomu, považovali to za povídačky opilců a bláznů, tak nakonec to přišlo. Naše milovaná matička Země se ocitla pod útokem marťanů.

Přepadli nás bez jakéhokoliv varování a nechávají za sebou jen spoušť a zkázu. Naše vojenské síly jsou zatím proti jejich vyspělé technice bezmocné. Také proto bylo rozhodnuto o okamžité evakuaci New Yorku, než ho útočníci z vesmíru srovnají se zemí.

Z rádia CBS se dozvídáme: „Dámy a pánové, mám pro vás důležité oznámení. Ať se to zdá jakkoliv neuvěřitelné, vědecké důkazy i naše vlastní pozorování nevyhnutelně vedou k domněnce, že ony podivné bytosti, které dnešního večera přistály v zemědělské oblasti Nového Jersey, jsou předvojem invazní armády z planety Mars!“

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Celé to začalo obrovskými erupcemi, které zachvátily povrch Marsu. Vědci se dohadovali, co to mohlo způsobit, ale žádný z nich nemohl přijít na nějaké racionální řešení. Nemuseli se ale trápit příliš dlouho, protože brzy na farmu Grover’s Mill u Trentonu ve státě New Jersey dopadl meteorit, ze které začaly vylézat podivné bytosti, které svými paprskomety ničili vše, co se pohnulo. To byl začátek invaze.

Další zprávy z CBS hlásí: „Bitva, která se dnes odehrála u Grovers Mill, skončila jednou z nejhrozivějších porážek v moderních dějinách vojenství. Sedm tisíc mužů vyzbrojených ručnicemi a kulomety se postavilo proti jedinému válečnému stroji nájezdníků z Marsu. Je známo sto dvacet přeživších. Zbytek byl rozprášen po bojišti mezi Grovers Mill a Plainsboro, rozdrcen a udupán kovovými nohami netvora nebo sežehnut na uhel jeho tepelným paprskem…“

Vyzýváme všechny občany New Yorku, aby urychleně opustili město, protože právě sem směřuje obrovská armáda marťanů. Zachraňte své život než bude pozdě.

Křištálová kouleVěštecká koule

Mimozemská invaze se nakonec nekonala. Rádio CBS pouze vysílalo rozhlasovou adaptaci knihy Válka světů od Herberta George Wellse z roku 1898. I přes několik upozornění, že se nejedná o skutečnou reportáž, přibližně 3 miliony lidí tomu opravdu uvěřili a šířily ve městě New York paniku.

Když se hra vysílala v Chile, tak ve městě Santiago byla dokonce zmobilizována armáda. Ekvádor se zase stal svědkem podpálení rozhlasové stanice a redakce místních novin.

Zdroj: CT24.cz, Mluveny.panacek.com

Témata: radio, UFO, Válka světů

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Středa 2. 12. 2020, včera měl(a) svátek Iva

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt