Zpravodajský kanál ČT24 zahajuje vysílání

Zpravodajský kanál ČT24 zahajuje vysílání zdroj: Pamatky-facvut.cz

2. 5. 2011, 13:29 | prezdivka

stalo se 2. května 2005 21. století

Praha – Česká televize dnes zahajuje vysílání nového televizního kanálu, který nese název ČT24. Tento zpravodajský kanál bude vysílat 24 hodin denně a věnovat se bude převážně zpravodajství – politice, ekonomice, počasí, sportu, či aktuálnímu dění.

Současně s televizní stanicí jsou spuštěny také webové stránky přinášející aktuální novinky ze světa – www.ct24.cz.

ČT24 bude mít pravidelné zpravodajské relace, ale v plánu jsou i reakce na mimořádné aktuální dění – v tom případě by se měla, nezávisle na stávajícím programu, narychlo připravit speciální zpravodajská relace, která by se věnovala pouze jednomu důležitému tématu.

Kromě zpravodajství je v plánu vysílání i různých pořadů z dílny České televize. Všechny pořady, které budou na ČT24 k vidění, budou vysílány v širokoúhlém formátu 16:9.

Křištálová kouleVěštecká koule

V roce 2010 si ČT24 získá v kategorii nad patnáct let sledovanost 3,40 %, a v prime-time to bude 2,09 %. V kategorii 15 až 54 let bude průměr za celodenní sledování 2,04 %, a v prime-time 1,24 %.

Dva a půl roku bude ČT24 konkurovat televize Z1, která svůj provoz zahájí v červnu 2008 a ukončí ho v lednu 2011. Bude to prakticky jediná televize se stejným zaměřením, takže před rokem 2008 a po lednu 2011 nebude mít ČT24 prakticky žádného přímého konkurenta, co se televizních stanic týče.

Zdroj: Wikipedia.org

Témata: Česká televize, televize

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Úterý 20. 4. 2021, včera měl(a) svátek Rostislav

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt