Českoslovenští stavbaři se budou podílet na stavbě dálkového plynovodu v SSSR

Českoslovenští stavbaři se budou podílet na stavbě dálkového plynovodu v SSSR zdroj: Gazprom.com

14. 4. 2012, 16:02 | Jiřina Nováková

stalo se 14. dubna 1983 80. léta

Na trase plynovodu Sibiř – západní Evropa, byla již položena většina potrubní linie a úspěšně pokračuje výstavba kompresních stanic. Na této ohromné stavbě se bude nyní podílet také Československo. Naše podniky vybudují v Užhorodě velký opravárenský závod, který bude sloužit provozu nového sovětského dálkového plynovodu.

„Připojujeme se k dalším socialistickým zemím, které se účastní výstavby tohoto významného díla,“ říká František Samek, náměstek ředitele podniku Tranzitní plynovod, který řídí práci našich stavbařů a jiných pracovníků na území SSSR.

„Přípravy jsme uspíšili a snažíme se společně s našimi partnery, aby také tempo výstavby bylo rychlé a plynulé. První skupina pracovníků z Pozemních staveb Prešov odjede do Užhorodu ještě v tomto měsíci. Do konce roku bude pracovat v SSSR již 350 našich pracovníků a postupně se jejich počet zvýší na tisíc.

Vybudují v Užhorodu velkou opravárenskou základnu, jejíž hlavní hala bude dlouhá 288 metrů a široká 170 metrů. Zajistí pro nový sovětský plynovod generální i běžné opravy a jiné služby.V závodě se budou vyrábět rovněž náhradní díly a některá nová zařízení.

Hlavním dodavatelem technologie je Škoda Plzeň. Projekt je dílem pracovníků  Rudného projektu Brno. Naši stavbaři postaví v Uhžorodě také sídliště s 1100 byty pro pracovníky závodu a další objekty.“

Rudé právo, 14. dubna 1983, str.2

Zdroj: Rudé Právo – Archiv.ucl.cas.cz

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 14. 5. 2021, včera měl(a) svátek Servác

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt