Jižní Korea se stává významným vývozcem elektroniky a osobních vozů

Jižní Korea se stává významným vývozcem elektroniky a osobních vozů zdroj: Zimbio.com

28. 4. 2013, 10:12 | Jiřina Nováková

stalo se 28. dubna 1989 80. léta

Soul – V posledních letech se rychle zvyšuje jihokorejský vývoz elektronických výrobků, což je pátý nejvyšší ukazatel na světě za Japonskem, USA, NSR a Británií.

Ve vývozu spotřební elektroniky je jižní Korea dokonce na místě třetím za Japonskem a NSR. Minulý rok vyvezla zboží a služby v hodnotách, které předstihly Švýcarsko,Švédsko, Španělsko nebo Rakousko.

Rychle se zvyšují také příjmy z vývozu osobních vozů a to dvakrát více než v roce 1986. Jižní Korea loni vyvezla kolem 600 tisíc osobních vozů, tedy asi polovinu produkce. Výrobní kapacity jihokorejského automobilového průmyslu by se měly v roce 1990 zvýšit na dva miliony vozů ročně a země by tak v kapitalistickém světě zaujala páté místo.

Do tohoto odvětví bude v nejbližších letech investováno zhruba pět miliard dolarů, z toho je asi třetina určena na výstavbu nové automobilky v Kunasnu.

Zdroj: Rudé právo

Témata: automobil, elektronika, export, HDP

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 15. 4. 2021, včera měl(a) svátek Vincenc

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt