Nevěřil fondům a investoval sám, kupónová knížka mu vydělala statisíce

Nevěřil fondům a investoval sám, kupónová knížka mu vydělala statisíce zdroj: Ceskatelevize.cz/

17. 3. 2013, 16:11 | Jakub Hájek

stalo se 17. března 1994 90. léta

Hradec Králové – Dvaapadesátiletý Josef Krátký patří mezi šťastlivce, kteří díky své kupónové knížce opravdu zbohatli.

Stavební mistr z Hradce Králové vložil všech tisíc bodů z první vlny kupónové pivatizace do Elektrárny Opatovice a získal za ně čtyřicet akcií této společnosti. Na pražské burze v pondělí cena jedné akcie vzrostla tak, že kdyby Josef Krátký všechny své cenné papíry prodal získal by přes 400 tisíc korun.

O prodej akcií však vůbec neuvažuje. Elektrárenské společnosti věří a pochvalně o ni mluví i jeho známí, kteří v podniku pracují. Je přesvědčen, že své peníze má dobře uložené. „O kupónové privatizaci jsem si myslel, že to asi nebude k ničemu,“ říká Josef Krátký. Když jel na poštu koupit kupónovou knížku, musel zaplatit pokutu. „Říkal jsem si, stojí mi to vůbec za to,“ vypráví dnes pobaveně.

Celá rodina Krátkých dala své body fondům, jen otec rozhodl, že bude investovat sám. K opatovické elektrárně ho dovedla prostá úvaha: elektřina bude potřebná stále. V první kole rozdělil své body napůl: 500 pro elektrárnu a 500 pro pivovar Louny. Když zjistil, že s pivovarem neuspěl, rozhodl se opět pro elektrárnu. „Chtěl jsem mít všechno na jedné hromádce,“ směje se. Říkal si, že když bude muset jet na valnou hromadu, nebude to mít tak daleko.

Josef Krátký neváhal ani chvíli, když uvažoval, jestli půjde znovu do kupónové privatizace v její druhé vlně. Už nyní kalkuluje, že do celého kolotoče nabídek a poptávek vstoupí až na poslední chvíli. „Poprvé se mi to vyplatilo,“ argumentuje Josef Krátký. Opět se spolehne sám na sebe, poté, co má doma téměř půl milionu, ho investiční fondy nezajímají.

Zdroj: MF Dnes, 17. března 1994, str. 1

Témata: akcie, elektrárna, kupónová privatizace, peníze, privatizace

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

  • By mě zajímalo, jak

    Tomáš, 18. 3. 2013 15:06

    Reagovat

    By mě zajímalo, jak dopadl.

Pátek 5. 3. 2021, včera měl(a) svátek Stela

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt