O novomanželské půjčky je zájem, za první týden jich státní pojišťovna poskytla téměř šest tisíc

O novomanželské půjčky je zájem, za první týden jich státní pojišťovna poskytla téměř šest tisíc zdroj: Kapesni-kalendariky.webgarden.cz

10. 4. 2013, 21:30 | Jakub Hájek

stalo se 10. dubna 1973 70. léta

Praha – Mladí lidé projevují značný zájem o půjčky pro mladá manželství, které pobočky Státní spořitelny poskytují od začátku dubna.

V prvním týdnu se prokázalo, že mladí lidé dobře rozvažují a vypůjčují si takové částky, které skutečně potřebují.

Pracovníci poboček spořitelen v českých zemích i na Slovensku se na tyto služby dobře připravili. Proto zájemci nemuseli nikde dlouho čekat, půjčky se běžně vyřizují. Mnoho tisíc mladých manželů se také přišlo předem informovat a finanční výpomoci využijí v brzké době.

Přednostně byly vyřízeny půjčky pro rodiny, které očekávají ještě v dubnu narození dítěte. Nových výhod používají i neúplné rodiny.

Jen česká státní spořitelna poskytla v prvním dubnovém týdnu mladým lidem 5 922 půjček v celkové částce 130 milionů Kčs. Průměrně na jednu půjčku připadá částka 22 000 Kčs. Převážnou část peněz použijí mladí na zařízení a vybavení domácností.

Zdroj: archiv.ucl.cas.cz

Témata: peníze, půjčka, Rodina, spořitelna

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 15. 4. 2021, včera měl(a) svátek Vincenc

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt