Ohlédnutí za výstavou Země živitelka: Inspirace k dalšímu rozvoji

Ohlédnutí za výstavou Země živitelka: Inspirace k dalšímu rozvoji zdroj: Hyperinzerce.cz

12. 9. 2012, 16:12 | Jiřina Nováková

stalo se 12. září 1989 80. léta

České Budějovice – Letošní rok byl vyhlášen Rokem životního prostředí v mezinárodním měřítku.

Proto se také současná celostátní výstava Země živitelka v Českých Budějovicích konala pod heslem: Péče o životní prostředí – úkol současnosti i budoucnosti.

Z toho taky vycházel i tematický námět výstavy. Socialistická zemědělská velkovýroba ve zdravém pracovním a kulturním prostředí v  socialistickém stylu života na vesnici.

Mnohé exponáty naznačují, že se v příštích letech v našem socialistickém zemědělství ještě více prosadí moderní způsoby hospodaření na polích i ve stájích s přihlédnutím na ochranu životního prostřední. A to s účinnějším využíváním nových poznatků v agrochemii a především v pěstování nejvýkonnějších odrůd jednotlivých plodin.

Letos se výstava skutečně vydařila. Výstižně to při své návštěvě řekl soudruh Miloš Jakeš: „Letošní ročník výstavy má opět vyšší úroveň a odráží proces, který v našem zemědělství probíhá. Toto odvětví je stabilizujícím činitelem našeho národního hospodářství.

Je to dáno i tím, že se v zemědělství projevuje i velká iniciativa pracujících. Příkladem může být zdejší burza dobrých nápadů, která dnes neznamená jen viděl jsi, použij, udělej si, ale je současně odrazem aktuálních požadavků na náš průmysl. Je to jakási objednávka a bylo by správné, aby si jí výrobci všimli.“

Rudé právo, 12.září 1989,  str. 2

Zdroj: archiv.ucl.cas.cz

Témata: socialismus, výstava

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 3. 4. 2020, včera měl(a) svátek Erika

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt