Patříme mezi největší vývozce textilních strojů a investičních celků

Patříme mezi největší vývozce textilních strojů a investičních celků zdroj: http://tkani.webzdarma.cz/

12. 9. 2012, 16:00 | Michal Karas

stalo se 12. září 1959 50. léta

Brno – V rámci Prvního mezinárodního veletrhu se v Brně konala se v pátek tisková konference se zástupci podniků zahraničního obchodu KOVO a Technoexport.

Expozice uvedených podniků stejně tak jako expozice Strojexportu a jiných podniků našeho zahraničního obchodu těší se na veletrhu velkému zájmu návštěvníků ze zahraničí. Četní obchodní zástupci projevili zájem o naše stroje a výrobní zařízení.

Zajímavá jsou fakta o dodávkách našich textilních strojů do zahraničí. Objem jejich vývozu se od roku 1948 do konce minulého roku zvýšil o 400 procent. Vyvážíme dokonce celé textilní továrny, vybavené kvalitními textilními stroji značky Elitex.

Například pro Francii jsme dodali dvě tkalcovny o 300 stavech, do Íránu několik tkalcoven po 300 stavech, do Brazílie tkalcovnu o 500 stavech a do celé řady jiných zemí jsme dodali textilní stroje z bohatého výběru 102 různých typů. V mnoha zemích jsme také vybudovali moderní tiskárny látek, vybavené našimi stroji.

Stejně i ve vývozu kompletních investičních celků zaujímáme jedno z předních míst ve světě. Vyvážíme komplexně rafinerie ropy, cukrovary, cementárny, vodní elektrárny, překližárny a další investiční celky.

V letošním roce jsme např. uvedli do provozu kompletní rafinerii ropy v Syrské oblasti SAR s kapacitou jeden milion tun nafty za rok. Cukrovary jsme dodali v minulých letech do Indie, SAR, na Cejlon a téměř do všech zemí socialistického tábora. Vodní elektrárny jsme dodali do Koreje, Číny, Bulharska, Polska, Německa a také na Island.

Stejně tak jsme vyvezli do mnoha zemí cementárny. Překližkárny jsme dodali do SAR a do Íránu. Bylo by možno vypočítat ještě mnohé další země, kam jsme dodali jiné investiční celky, jako gumárny, válcovnu barevných kovů apod.

S růstem a rozvojem našeho průmyslu stoupají i možnosti dodávek velkých investičních celků. Zájem, který o tyto dodávky projevují četní zahraniční návštěvníci brněnského veletrhu, nasvědčuje tomu, že se v tomto směru bude objem našeho vývozu ještě zvyšovat.

Rudé Právo, 12. září 1959

Zdroj: archiv.ucl.cas.cz

Témata: export, socialismus, stroj, textil

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 9. 7. 2020, včera měl(a) svátek Nora

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt