Podnikatelé chtějí snížit daň z příjmu na 39 procent

Podnikatelé chtějí snížit daň z příjmu na 39 procent zdroj: CNB.cz

27. 7. 2012, 12:51 | Jakub Hájek

stalo se 27. července 1993 90. léta

Praha – Ministerstvo financí zvažuje snížení sazby daně z příjmu právnických osob pro příští rok na 43 procenta. Letos je to 45 procent.

Oproti tomu Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů žádá snížení sazby daně z příjmu právnických osob pro příští rok dokonce na 39 procent.

Vysoký činitel ministerstva financí označil tuto představu za „naprosto neuskutečnitelnou“. „Tak daleko ještě nejsme,“ uvedl.

Výnos daně z přájmu právnických osob je jednou ze základních složek rozpočtu. Letos do něj má dodat téměř 86 miliard korun, to je prakticky čtvrtina celkových příjmů státní pokladny. Nicméně zatím se situace nevyvíjí příznivě, propad výnosu této daně představuje zatím asi deset procent. Je tedy předpoklad, že fakticky přinese do rozpočtu asi 80 miliard korun.

Při předpokládaném mírném růstu hrubého domácího produktu by příští rok podle vládní verze výnos daně při sazbě 43 procenta oproti letošní skutečnosti nepoklesl. Pokud by však byla aplikována verze podnikatelů, pak by se příjmy rozpočtu snížily asi o devět miliard korun.

Zdroj: MF Dnes, 27. července 1993

Témata: daně, podnikání

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 30. 10. 2020, včera měl(a) svátek Silvie

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt