Prodej kávy se dvojnásobně zvýšil

Prodej kávy se dvojnásobně zvýšil zdroj: SXC.hu

1. 2. 2012, 8:52 | Jiřina Nováková

stalo se 1. února 1951 50. léta

Plnění plánu druhého roku pětiletky a pozitivní fakta ze zprávy Státního úřadu plánovacího, zjistil Stanislav Oborský.

Prodej kávy se oproti roku 1949 zvýšil bezmála dvojnásobně. Samozřejmě, káva není to nejdůležitější, co potřebujeme k životu. Ale přece jen je dobrým ukazatelem, jak se naše životní úroveň zlepšila.

Za předmnichovské republiky inzeroval například Julius Meinl, velkoobchod kávou, ve všemožných listech: „Není nad šálek dobré kávy! Bílá káva a chléb s máslem jsou pokrmy, vyvolávající příjemný pocit sytosti!“ Jeho volání mělo však pramalý účinek.

V nejširších vrstvách spotřebitelů se nadále vařilo ze žita a přikusoval se suchý chléb. Na pravou kávu nikdy nezbývalo peněz. To jen o nedělích a svátcích se přidával krapet pravé kávy do melty.

Pracující měli málokdy příjemný pocit sytosti, jak se uvádí v reklamně.

Rudé právo, 1. 2. 1951, str. 3

Zdroj: Rudé právo – Archiv. ucl. cas. cz

Témata: káva, spotřeba

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 19. 9. 2019, včera měl(a) svátek Kryštof

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt