Rád peníze vydělávám a ještě raději utrácím, říká s úsměvem mladý překupník akcií

Rád peníze vydělávám a ještě raději utrácím, říká s úsměvem mladý překupník akcií zdroj: SXC.hu

19. 4. 2013, 19:39 | Jakub Hájek

stalo se 19. dubna 1994 90. léta

Praha – Dva miliony měsíčně vydělá pětadvacetiletý Jiří Bladut na tom, že od lidí skupuje akcie z první vlny kupónové privatizace a obratem je za ceny vyšší prodává na burze. „Rozhoduje psychologie obchodu – přesvědčit člověka, že chce prodat,“ tvrdí překupník.

Jiří Bladut začínal pracovat už jako středoškolák v jednom státním podniku s platem kolem tří a půl tisíce korun. „Rád peníze vydělávám, ale ještě raději utrácím,“ říká s úsměvem mladý muž.

Také proto od roku 1990 podniká. Nejprve se stal dealerem zboří, jakého, to však nechce prozradit. „To byste se smáli,“ říká. Být dealerem je podle něho ta nejlepší škola, jakou může člověka získat. Zkušenosti, které nebyl jako obchodní zástupce, mu pomohly i při založení vlastní zprostředkovatelské firmy.

Loni na podzim se Jiří Bladut pustil do svých prvních akciových obchodů. Tvrdí, že si musel naproprvé vypůjčit padesát tisíc od kamarádů na 20% měsíční úrok. Pak zašel na přepážku RM-Systému a lidem, kteří se tady snažili své akcie prodat, nabídl obchod: aby nemusel čekat minimálně tři týdny na nejistý výsledek RM-S, odkoupí jejich akcie ihned, zaplatí stejnou cenu jako v RM-S a peníze vyplatí v hotovosti na ruku. Prodávající na stejném místě jen převede akcie ze svého účtu na účet Bladuta.

ƒ„Jen za první měsíc jsem koupil akcie asi od 150 lidí, obratem je dráž prodal na burze a vydělal jsem tak dva miliony korun,“ tvrdí Jiří Bladut. To se mu podařilo hlavně díky tomu, že měl smlouvu s pražskou makléřskou firmou, která akcie na burze prodávala.

Zdroj: MF Dnes 19. dubna 1994

Témata: akcie, kupónová privatizace

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 14. 5. 2021, včera měl(a) svátek Servác

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt