Slovensko prý uhradí dluh České republice už v lednu

Slovensko prý uhradí dluh České republice už v lednu zdroj: Majo Š., Fotky.sme.sk

5. 1. 2013, 15:51 | Jakub Hájek

stalo se 5. ledna 1994 90. léta

Bratislava – Slovensko je podle prohlášení bratislavské centrální banky připraveno uhradit svůj dluh ze vzájemného obchodu s Českou republikou.

Jde přitom zhruba o 40 milionů dolarů. Mluvčí Národní banky Slovenska Juraj Matejovský uvedl, že Slovensko může zaplatit dlužnou čásku ještě do 15. ledna.

Splacení dluhu podle Matejovského neohrozí slovenské devizové rezervy. Jaký je však jejich současný stav, neuvedl s odůvodněním, že banka poskytuje tento údaj pro veřejnost pouze jednou měsíčně. Podle něj však celkové devizové rezervy Slovenska překročily 1,8 miliardy dolarů.

Také mluvčí České národní banky Martin Švehla včera vyjádřil přesvědčení, že Slovensko splatí svůj dluh včas.

„Nemám zatím žádné oficiální informace, ale jsem přesvědčen, že dobré fungování vzájemného obchodu je v zájmu obou stran. Nicméně míč je teď na slovenské části hřiště,“ řekl Švehla.

Zdroj: MF Dnes, 5. ledna 1994, str. 1

Témata: Česká národní banka, dluh, mezinárodní obchod, Národní banka Slovenska, peníze, Slovensko

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Středa 8. 7. 2020, včera měl(a) svátek Bohuslava

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt