Sony uvádí na trh první CD přehrávač

Sony uvádí na trh první CD přehrávač zdroj: CT24.cz

1. 10. 2012, 6:12 | Michal Karas

stalo se 1. října 1982 80. léta

Elektrotechnická japonská firma SONY dnes uvedla na trh zajímavou novinku. Jedná se o přehrávač kompaktních disků. To znamená, že si v blízké budoucnosti budeme moci pustit na tomto zařízení naši oblíbenou hudbu.

Jak tento nový produkt funguje? Jednoduše zmáčknete tlačítko, vysune se vám mechanika pro “cédečko”, do které CD vložíte,  jednotka se vrátí zpět a můžete poslouchat svoje oblíbené skladby.

Cena je stanovena na 900 dolarů, což je poměrně vysoká částka, ale myslíme, že zájemce o tuto žhavou novinku částka neodradí od koupi.

První hudební CD bylo uvedeno již v srpnu. Jedná se o album skupiny ABBA The visitors. Deska byla vydána společností Polygram.

Křištálová kouleVěštecká koule

První CD nebudou příliš kvalitní. Jednotlivé skladby často přeskakovali. I tak ale získají cédečka velkou oblibu, která po letech bude klesat kvůli rozšíření internetového stahování a také díky vysokým cenám těchto nosičů.

Zdroj: CT24.cz

Témata: CD, elektronika, Sony

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

  • Zdravím, máte v článku

    Marek, 2. 10. 2012 11:37

    Reagovat

    Zdravím, máte v článku chybu. Ve věštecké kouli by mělo být skladby přeskakovalY ;-)

Čtvrtek 21. 11. 2019, včera měl(a) svátek Nikola

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt