Televizní příjem není všude kvalitní, prodejci televizorů ale na to neupozorní

Televizní příjem není všude kvalitní, prodejci televizorů ale na to neupozorní zdroj: SXC.hu

10. 2. 2012, 18:51 | Jiřina Nováková

stalo se 10. února 1959 50. léta

Gottwaldov – V posledních dnech se za výlohami obchodů v Gottwaldovském kraji objevily nápisy, které kolemjdoucí vyzývají, aby si co nejdříve koupili televizor. Neboť z mistrovství světa v hokeji bude televize přinášet dvakrát denně přímé reportáže.

Současně také upozorňují, v kterých televizorech je už kanál pro vysílač Brno. Zdálo by se, že je všechno v pořádku. Ale to je opravdu jenom zdání.

V Gotwaldovském kraji je v současné době asi 17 tisíc majitelů televizorů, kteří sledují programy ostravského a bratislavského studia a v poslední době i obraz brněnského vysílače. Zdaleka ne všichni mohou být s příjmem spokojeni, protože ani Ostrava, ani Bratislava není zrovna blízko.

A obraz je nejen v různých částech kraje, ale i v jednom místě velmi rozdílné kvality. Mimo to v poslední době ruší pořady ostravského studia cizí vysílač. Brněnský vysílač je stále ve zkušebním provozu a nevysílá pravidelně.

To všechno ovšem zájemci o televizory nevědí. Není přece nic těžkého upozornit je v jejich vlastním zájmu – méně už v zájmu obchodu – kde všude je příjem kvalitní, že chytat Brno bez antény v Gottwaldovském kraji zatím nepůjde.

Možná, že by se neprodalo v současné době tolik televizorů, ale lidé by obchodu byli vděční. A až pojede brněnský vysílač nejen na plný výkon, ale skončí i svůj zkušební provoz, během něhož se jistě odstraní některé potíže, takže obraz bude kvalitnější, pak je možno zcela seriózně nabídnout všem televizor a chvíle u něho strávené budou opravdu požitkem.

Rudé právo, 10. 2. 1959, str. 3 

Zdroj: Rudé Právo – Archiv.ucl.cas.cz

Témata: televize, vysílání

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Úterý 20. 4. 2021, včera měl(a) svátek Rostislav

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt