V laboratoři se rozhoduje o budoucím výnosu

V laboratoři se rozhoduje o budoucím výnosu zdroj: Kvetyazahrada.sk

12. 3. 2013, 15:48 | Jiřina Nováková

stalo se 12. března 1956 50. léta

Malá Skalice – Již brzy v nakypřené půdě začnou klíčit jařiny. První zrna jarního osevu sice už klíčí, ale zatím jen v laboratořích.

Pro družstevníky je důležité uplatňovat rady odborníků. O tom se přesvědčili i v obci Malé Skalici. Letos budou muset podle zkoušek vysít na hektar o 20 kg ječmene více, aby dosáhli dobrého výnosu obilí. Totiž při rozboru se ukázalo, že osivo má menší klíčivost.

V osivu bylo přimíseno značné množství cizích semen a plevele. První zkoušky ukázaly, že klíčivost semen je vcelku dobrá, ale ve většině družstev potřebuje osivo ještě znovu přečistit.

Družstevníci si vzali rady odborníků k srdci a kvalitu osiva nezapomínají zkontrolovat přímo na sýpkách. Vždyť se jim také loni na poli hodně urodilo z velké části proto, že kontrolu osiva nepodcenili.

Zdroj: Archiv.ucl.cas.cz

Témata: komunismus, zemědělství

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Sobota 31. 10. 2020, včera měl(a) svátek Tadeáš

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt