Ve Spojených státech byl otevřen první supermarket

Ve Spojených státech byl otevřen první supermarket zdroj: Businessweek.com

4. 8. 2012, 18:12 | Michal Karas

stalo se 4. srpna 1930 ½ 20. stol.

New York – V městské části New Yorku Long Islandu byl dnes otevřen první supermarket. Zakladatel je podnikatel Michael J. Cullen.

Michael byl původně manažer v jedné maloobchodní firmě, kde chtěl zboží prodávat s nižší marží, ale za to v daleko vyšším počtu. Svůj nápad předložil vedení společnosti, které mu ovšem nevyhovělo.

Manažer opustil své dosavadní místo, protože byl přesvědčen o vyjímečnosti svého nápadu a vybudoval si vlastní firmu. Budova, v níž se nachází nový obchod, se dlouhou dobu rekunstrovala, původně v ní byly automobilové garáže.

Cullen se inspiroval také samoobslužných prodejnách. První s názvem Piggly Wiggly byla otevřena podnikatelem Clarencem Saundersem již v roce 1916 v Memphisu.

[poll id=”78″]

Křištálová kouleVěštecká koule

Supermarkety zažijí velký úspěch. Nízké ceny a široký výběr sortimentu budou lákat zákázníky. V roce 1936 Michael J. Cullen bohužel nečekaně zemře a o síť obchodů se začne starat jeho manželka. V témže roce bude otevřena již 17. pobočka a firmou proteče šest milionů dolarů.

Tento koncept nakupování se v Spojených Státech velmi rozšíří a koncem 30. let bude po celé Severní Americe přes 2600 prodejen. Postupem času supermarkety pronikají i do Evropy, u nás bude první prodejna otevřena v roce 1989.

Zdroj: CT24.cz, Kingkullen.com

Témata: obchod, prodej, supermarket

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Úterý 25. 2. 2020, včera měl(a) svátek Matěj

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt