Začala druhá etapa výstavby ropovodu

Začala druhá etapa výstavby ropovodu zdroj: Nezapomente.cz

26. 2. 2013, 12:27 | Jiřina Nováková

stalo se 26. února 1964 60. léta

Bratislava – Pracovníci pobočného závodu Hydrostav – Bratislava na jižním Slovensku zahájili výstavbu druhé etapy ropovodu.

Větev povede západním směrem do Čech a má být dána do provozu již v polovině příštího roku. Přečerpáváním a dopravou sovětské ropy touto cestou se odlehčí zejména železnicím.

Budovatelům Hydrostavu připadá úloha postavit stokilometrový úsek na Slovensku. Na tuto práci soustředí osvědčené kolektivy doplněné nově vyškolenými odborníky.

Zodpovědnost za dodržení termínů mají kromě budovatelů hutníci chomutovských válcoven, kteří musejí zabezpečit pravidelný přísun potrubí v požadovaném sortimentu kvality.

Přejeme hodně zdaru a užitek z úspěšně dokončeného díla.

Zdroj: Archiv.ucl.cas.cz

Témata: ropa, ropovod, stavba

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 16. 4. 2021, včera měl(a) svátek Anastázie

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt