Zavařovací víčka nejsou, stěžují si čtenáři

Zavařovací víčka nejsou, stěžují si čtenáři zdroj: UTC.cz

11. 7. 2013, 12:07 | Tomáš Starý

stalo se 11. července 1973 70. léta

V loňském roce se všude objevovaly lákavé reklamy, propagující nový způsob zaváření ovoce sterilací pomocí plechových víček.

Zmíěný způsob je jednoduchý, dá se použít v každé domácnosti a není nákladný. Odpadlo podstatě pracnější konzervování pomocí gumiček a skleněných víček. Výroba pružně reagovala na poptávku a dodala na trhu dostatečné množství víček i hlavic – jednoduchého přístroje k připevňování víček.

Také já, stejně jako mnoho dalších jsem si hlavici koupila. Získala jsem první zkušenosti se sterilací a byla jsem vrcholně spokojena. Rozhodla jsem se od příštího roku přejít výhradně na nový způsob konzervování, ale bohužel mě čekalo nepříjemné zklamání. V letošním roce toto zboží z trhu úplně vymizelo.

V nejrůznějších městech po celé republice se na dveřích prodejen Domácí potřeby objevují nápisy: Víčka nejsou.

J. Rydlová, Černčice

Zdroj: archiv.ucl.cas.cz

Témata: Nedostatkové zboží za socialismu

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 14. 5. 2021, včera měl(a) svátek Servác

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt