Bermudský trojúhelník pohltil 6 letadel, zmizela beze stopy

Bermudský trojúhelník pohltil 6 letadel, zmizela beze stopy zdroj: HDwallpapersarena.com

5. 12. 2012, 8:13 | Jana Maxová

stalo se 5. prosince 1945 ½ 20. stol.

Fort Lauderdale – Jak jsme se právě dozvěděli od našeho zvláštního zpravodaje, poblíž floridského pobřeží dnes nevysvětlitelně zmizelo šest vojenských letadel.

Letouny typu Grumman TBF Avenger nad oceánem nacvičovaly bombardování, ale jejich piloti náhle ztratili orientaci a ani přes naléhavé navigování kontrolní věže se nedokázali vrátit na pevninu. Ke zmizení přitom došlo v záhadami obklopeném území nazývaném bermudský trojúhelník.

Šlo o běžný cvičný let. Pětice bombardérů pod vedením zkušeného instruktora Charlese Taylora ráno vyletěla ze základny Fort Lauderdale a vydala se po předem dané trase, na níž nacvičovala bombardování a další letecké manévry. Znenadání ale nastaly nečekané komplikace – přišla mlha a piloti zcela ztratili orientaci.

Taylor tak o pomoc zavolal na vysílací věž: „Tady FT-28, volám kontrolní věž Fort Lauderdale, obávám se, že jsme ztratili kurz, můžete zaměřit radiosignál?“ Navigační důstojník se okamžitě ptal na polohu letounů, aby je mohl navigovat k pobřeží. „Nejsme schopni určit naši momentální pozici,“ opáčil znejistělý Taylor. Přesto mu kontrolní věž radila, aby se svými muži směřoval na západ, tedy k pobřeží.

Další zmizení

Letouny ale nemohly najít správný směr. Nevysvětlitelně začaly bláznit palubní přístroje. Všechny tři palubní kompasy se staly zcela nepoužitelnými, navíc se stále zhoršovala viditelnost. A pětice letounů dál bloudila nad širým oceánem. „FT-28, nevidíme slunce, opakuji, nevíme, kde je západ, kompas neukazuje správně, počasí se mění, všechno je divné,“ hlásil ještě Taylor, pak signál zmizel. Od té doby jsou letouny i s jejich posádkami pohřešované.

Je velmi pravděpodobné, že Taylor svým mužům poručil pokusit se přistát na vodě. Do záchranné akce tak byly vzápětí povolány lodě i letadla, ale dosud nenašly ani stopy po bombardérech. Naopak došlo k dalšímu nevysvětlitelnému zmizení jednoho z pátracích letounů.

Jen šeptem se tak mluví o tom, že bermudský trojúhelník si vyžádal dalších několik životů a pohltil během jednoho dne šest letadel.

Křištálová kouleVěštecká koule

Zmizelá letadla nebudou nikdy nalezena. Pátrací týmy neobjeví ani těla pilotů. V oblasti bermudského trojúhelníku se ztratí ještě mnoho lodí a letadel, ale oficiální čísla zmizelých strojů nebudou zveřejněna. Území mezi Miami, Portorikem a Bermudami se ale stane oblíbeným místem záhadologů, kteří se budou snažit záhadná zmizení vysvětlit. Přijdou na to, že možným důvodem bláznění navigačních přístrojů a mizení posádek mohou být ložiska metanu na dně oceánu. Budou nalezeny vraky dalších potopených letadel a lodí, ale ne všech. Záhada bermudského trojúhelníku tedy nadále zůstane fascinujícím tajemstvím.

Zdroj: www.stream.cz, www.wikipedia.org, www. andulla.cz

Témata: bermudský trojúhelník, letadlo, záhada

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Středa 30. 9. 2020, včera měl(a) svátek Michal

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt