Celníci objevili šest tun marihuany za dvě miliardy korun

Celníci objevili šest tun marihuany za dvě miliardy korun zdroj: Thetruthaboutforensicscience.com

20. 3. 2013, 18:28 | Jakub Hájek

stalo se 20. března 1996 90. léta

Praha – Rekordních šest tun marihuany objevili včera dopoledne pražští celníci při odbavování dvou kontejnerů z bulharské Varny.

Jde doposud o největší množství takzvaných měkkých drog, které se úřadů podařilo zabavit. Cena šesti tun marihuany by podle odborníků mohla na černém trhu dosáhnou zhruba dvou miliard korun.

„Podle dokladů byla v kontejnerech bavlna. Když jsme kontejnery otevřeli, našli jsme v nich sudy se slisovanými balíčky marihuany,“ řekl šéf celního odboru proti podloudnictví Jiří Trousil.

Kvůli zabavený drogám však zatím nebyl nikdo obviněn ani zatčen. Ke kontejner se totiž nikdo nehlásí a po jejich skutečných majitelích nyní začala intenzivně pátrat policie.

Zdroj: MF Dnes, 20. března 1996, str. 1

Témata: celníci, drogy, marihuana, policie

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 15. 4. 2021, včera měl(a) svátek Vincenc

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt