Irská investigativní novinářka Veronica Guerin byla zavražděna

Irská investigativní novinářka Veronica Guerin byla zavražděna zdroj: Purqi.wordpress.com

26. 6. 2012, 8:42 | Magdalena Šejdová

stalo se 26. června 1996 90. léta

Dublin – Investigativní žurnalistika dnes přišla o Veronicu Guerin, novinářku věnující se irskému drogovému podsvětí.

Byla zavražděna v blízkosti Dublinu, když ve svém voze sledovaném dvěma muži na motorce musela zastavit na červenou. V ten okamžik na ni jeden z mužů vystřelil, žena svým zraněním na místě podlehla.

Reportérka, jejíž články vycházely v listech Sunday Business Post, Sunday Tribune a od roku 1994 v Sunday Independent, musela v minulosti čelit již několika útokům na její osobu.

V říjnu 1994 rozbila okno jejího domu kulka. 30. ledna 1995, den po publikování článku o muži podezřelém z největší loupeže irské historie, byla postřelena do nohy. Útoky na ni pokračovaly, v září téhož roku musela čelit výhrůžkám týkajících se i její rodiny.

Přesto všechno ve svém vyšetřování pokračovala. Řekla, že „žádná ruka ji nemůže odradit od její bitvy za pravdu.“ Odhalovala dublinské podsvětí, jeho členům dávala přezdívky. Tímto tak jednala v souladu s irskými zákony o nactiutrhání.

Veronica Guerin, žena, která vystudovala účetnictví a politické vědy a která se žurnalistice věnovala teprve od roku 1990, již veřejnosti bohužel neodhalí žádné zločinné jednání.

Zůstal tu po ní teprve šestiletý syn Cathal.

Křištálová kouleVěštecká koule

Zdroj: Freemedia.at

Témata: drogy, mafie, novinář, žurnalistika

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Středa 14. 4. 2021, včera měl(a) svátek Aleš

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt