Londýn otřesen ohavným činem

Londýn otřesen ohavným činem zdroj: 4.bp.blogspot.com

31. 8. 2010, 12:05 | Matěj Malecha

stalo se 31. srpna 1888 19. stol.

Londýn – Dnes ráno, kolem 3.40, bylo nalezeno zohavené tělo ženy. Mrtvola byla objevena před vchodem do stájí Buck´s Row. Zavražděná se jmenovala Mary Ann Nicholsová a živila se jako prostitutka. Vrah ani motiv zatím nejsou známy, policie v současné době pátrá, avšak dosud neobjevila žádné stopy.

Celý případ policisty šokoval svoji krutostí a bezcitností. Mary Nicholsnovou vrah nejdříve zaškrtil. Podle vyšetřovatelů takto mordýř učinil, aby oběť nemohla křičet a tím přilákat pozornost – kolik pozornosti by však v dobu vraždy křik vzbudil, o tom se můžeme pouze dohadovat. Poté ji podřízl hrdlo. Zde však končí obyčejný případ a objevuje se zrůdnost tohoto činu. Tím totiž tato vražda neskončila. Vrah poté, co Mary zabil, ji ještě vyřízl část orgánů.

O případném dalším vývoji událostí vás budeme samozřejmě dále informovat. Pokud jste v danou dobu byli v okolí místa činu či jste měli k této noční vraždě jakékoli informace, prosím kontaktujte londýnskou policii (nebo to napiště níže do komentářů).

Křištálová kouleVěštecká koule

Tato vražda byla prvním mordem sériového vraha, kterého se nikdy nepodařilo chytit. Je znám pouze pod přezdívkou, kterou ho nazýval tehdejší tisk – Jack Rozparovač (v originále Jack Ripper). Tento sériový vrah působící v převážně chudé čtvrti Whitechapel a v přilehlých částech Londýna v druhé polovině roku 1888 získal tuto přezdívku na základě dopisu pro Central News Agency, jenž údajně pocházel od osoby, která se k vraždám přihlásila. Celkem je mu připisováno někdy devět, spíše však pět vražd.

Oběťmi byly ženy, které si vydělávaly na živobytí prostitucí. Typické Rozparovačovy vraždy byly spáchány na veřejných, nebo alespoň částečně veřejných místech. Vrah nejprve podřezal hrdlo  oběti a poté zohavil mrtvolu. Někteří lidé věří, že vrah nejprve svoji oběť zaškrtil, aby je utišil. Fakt, že některé oběti měly vyříznuté vnitřnosti vedlo k poznatku, že vrah měl nejspíše nějaké znalosti z anatomie a vyznal se v chirurgickém řemesle (přestože tento fakt v jednom z výsměšných dopisů policii, které jsou mu připisovány, zesměšnil).

Příběh tohoto sériového vraha zaujal mnoho spisovatelů (např. Arthur Conan Doyle), později se dočkal i mnoha filmových a televizních zpracování.

Zdroj: Wikipedia.org

Témata: Londýn, vražda

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Sobota 26. 9. 2020, včera měl(a) svátek Zlata

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt