Loupežník a vrah „Grázl“ byl konečně popraven

Loupežník a vrah „Grázl“ byl konečně popraven zdroj: Sedmicka.cz

31. 1. 2012, 14:09 | Petr Šrajer

stalo se 31. ledna 1818 19. stol.

Videň – Lupič a dokonce i dvojnásobný vrah Jan Jiří Grasel byl dnes konečně popraven. Již dlouhou dobu terorizoval obyvatele pomezí jižních Čech, Rakouska a Jižní Moravy. Celkově má na svědomí přes 200 loupeží! a také dvě vraždy. Popravě předcházel téměř tři roky trvající soudní proces.

Přestože má na svědomí tolik zla, nutno dodat, že ani on to neměl v životě nejlehčí. Vyrůstal v rodině pohodného, takže jím bylo už od dětství opovrhováno. Není se proto čemu divit, že se zapletl s kdejakou partou. Už od mládí vídal ve svém okolí samé zloděje a tuláky, takže mu jejich “práce” přišla naprosto normální.

Jan se brzy vypracoval na jednoho z nejúspěšnějších zločinců v zemi. Jeho úspěch vycházel hlavně z toho, že Grasel si jako své oběti vybíral staré a bezbranné lidi, které pak i krutými způsoby mučil. To už se do celé věci zapojila široká veřejnost a na Grasela byla vypsána odměna. Nakonec se nechal napálit domělým přítelem a v roce 1815 skončil v rukou soudu.

Ten se dnes rozhodl ukončit život zločinci, na kterého se u nás bude ještě dlouho vzpomínat, protože jeho činy má dodnes většina z nás v paměti.

Křištálová kouleVěštecká koule

Po Janu Jiřím Graselovi budou pojmenovány naučné stezky a dokonce se z něj někdo bude snažit dělat českého Robina Hooda. Do běžného slovníku se dostane také výraz “grázl,” což bude nadávka, jejíž význam je lump, zloděj,…

Zdroj: Ceskatelevize.cz

Témata: loupež, poprava, zločinec

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

 • V rss chybi datumy

  joey, 1. 2. 2012 22:24

  Reagovat

  V rss chybi datumy – minimalne u tohoto clanku…

  • Děkuji za upozornění, již

   Jakub Hájek, 2. 2. 2012 17:18

   Reagovat

   Děkuji za upozornění, již to je opraveno.

Pondělí 30. 3. 2020, včera měl(a) svátek Taťána

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt