Lupiči na Západě přepadli vlak, odnesli si více jak 10 000 dolarů

Lupiči na Západě přepadli vlak, odnesli si více jak 10 000 dolarů zdroj: NCRY.org

6. 10. 2010, 18:14 | jaroslavpoks

stalo se 6. října 1866 19. stol.

Seymour, Indiana – Dnes byl v podvečerních hodinách přepaden vlakový spoj Ohio & Mississippi krátce po té, co ujel pár mil od Seymouru v Indianě. Identita lupičů, kteří si odhadem odnesli víc než 10 000 dolarů, není prozatím známa.

Trojice mužů podle všeho nastoupila v Seymouru na zmíněný spoj do osobního vagónu jako běžní cestující. Po pár minutách jízdy jej však měli lupiči opustit a proplížit se až na jeho konec, kde měli přelézt do vagónu Adams Express Company. Tam podle svědectví donutili poslíčka Elama Millera, který vagón formálně ochraňoval, aby jim předal svazek klíčů. Jimi se dostali dovnitř a otevřeli menší ze sejfů. Podle záznamů společnosti si lupiči odnesli „sejf hodnoty třiceti dolarů, tři plátěné batohy hodnoty jednoho dolaru za každý, deset tisíc dolarů ve zlatých mincích a třiatřicet dolarů v bankovkách“.

Větší sejf s obsahem ze St. Louis, sestávající ze zlata za 35 000 dolarů, se ve vlaku otevřít nepodařil. Někdo zatáhl za signální lano na znamení k zastavení vlaku, čímž rozzvonil bezpečnostní zvon, a vlak začal zpomalovat. Lupiči si tak zajistili bezpečnější a pohodlnější „výstup“. Z vlaku měli vyhodit i větší sejf, který se jim však podle svědectví George Kinneyho, jednoho cestujícího z vlaku, nepodařilo vypáčit ani za přispění sil dalších mužů, kteří přijeli na pomoc na koních.

Poškozená společnost již oslovila Pinkerton National Detective Agency, aby pátrala po lupičích. Zajímavostí je, že se jedná o vůbec první přepadení vlaku v neválečném období, tedy loupež čistě kvůli zisku peněz a hodnotných věcí.

Křištálová kouleVěštecká koule

Za loupeží stáli John Reno, Sim Reno a Frank Sparks, kteří začnou být označováni jako Reno Gang. Do svého uvěznění si na konto stihnou připsat ještě tři vlakové loupeže.

Zdroj: Outlawhistory.com, Wikipedia.org

Témata: loupež, vlak

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 3. 4. 2020, včera měl(a) svátek Erika

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt