Místo brambor navážil zákaznici hlínu. Za kapitalistické zlozvyky dostal přísnou důtku

Místo brambor navážil zákaznici hlínu. Za kapitalistické zlozvyky dostal přísnou důtku zdroj: SXC.hu, JR3

5. 3. 2012, 12:58 | Jiřina Nováková

stalo se 5. března 1950 50. léta

Praha – „V 5 kg brambor bylo půl kilogramu hlíny“. Tak zněla stížnost Anny Hanouzové u Obchodního oddělení BRATRSTVÍ Praha I, která má výhrady vůči vedoucímu prodejny potravin v Křižíkově ulici v Karlíně.

Tam ji navážili a napočítali peněžní částku za 5 kg brambor, kde bylo půl kila hlíny a nechtěli jí v žádném případě brambory vyměnit.

Komise situaci prošetřila a usoudila, že stížnost soudružky Hanouzové je oprávněná a udělila vedoucímu prodejny za neoprávněné jednání přísnou důtku. Současně upozornila vedoucího prodejny, aby věnoval zvýšenou pozornost při příjmu zboží s ohledem na jeho kvalitu a hodnotu, a aby se podobné případy již neopakovaly.

V závěru rozhodnutí ještě zaznělo: „Na pracovních schůzích a prodejních poradách zaměstnanců přesvědčujeme naše pracovníky, že s těmito návyky a zlozvyky, které si osvojili zejména v době okupační a za kapitalismu, se již nyní musí vypořádat, neboť do našich  prodejen tyto nešvary nepatří. Naši zaměstnanci v převážné většině dobře plní úkoly v distirbuci. Důkazem toho je obsazení prvních 17 míst ze 20 v soutěži lidosprávy ÚNV a vzorného prodavače koncem loňského roku“.

Rudé právo, 5. 3. 1950, str. 7

Zdroj: Rudé Právo – Archiv.ucl.cas.cz

Témata: brambory, podvod, socialismus, trest

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

 • Ovšem co měl dělat

  Mob, 5. 3. 2012 13:28

  Reagovat

  Ovšem co měl dělat chudák soudruh prodavač, když dostal od soudruha zemědělce stejné množství hlíny? Nebo když si přilepšil soudruh řidič, dosypav pak brambory hlínou, aby si nikdo nevšiml? Ovšem tito soudruzi jistě neobsadili tak skvělá místa v soutěži lidosprávy…

  • Pravdivý komentář, vystihl jste

   Jiřina Nováková, 5. 3. 2012 19:15

   Reagovat

   Pravdivý komentář, vystihl jste to a docela mně pobavil.

Pátek 5. 3. 2021, včera měl(a) svátek Stela

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt