Na Staroměstském náměstí vybuchla bomba

Na Staroměstském náměstí vybuchla bomba zdroj: ct24.cz

2. 6. 2010, 12:47 | Jan Kunčík

stalo se 2. června 1990 90. léta

Praha – Centrem hlavního města před chvílí otřásla nečekaná exploze. Půl metru dlouhá tyč naplněná střelným prachem a nasekaným železem explodovala uprostřed zaplněného náměstí. Podle prvních  informací si nastražená nálož naštěstí nevyžádala žádnou lidskou oběť.

Bombu tvořila půl metru dlouhá a několik kilogramů vážící ocelová trubka naplněná střelným prachem a kovovými součástkami. Výbuch na jednom z nejrušnějších pražských náměstí těsně před prvními svobodnými volbami vzbuzuje řadu dohadů o jeho pozadí.

Zjišťujeme podrobnosti, doporučujeme však všem občanům se centru Prahy v těchto chvílích raději vyhnout.

Křištálová kouleVěštecká koule

Pachatele, který položil na podstavec Husova pomníku sportovní tašku s výbušninou, se policistům nepodařilo vypátrat a událost dodnes nebyla objasněna. Stíhání bylo po třech letech přerušeno. Exploze tehdy připravila německou turistku o oko, desítky dalších lidí utrpěly lehčí zranění. O dva měsíce později vybuchla v srpnu 1990 bomba stejné konstrukce na hostivařské přehradě v Praze. Vyžádala si jen několik lehkých zranění. Ani v tomto případě nebyl pachatel dopaden.

Zdroj: Tn.cz

Témata: bomba, bombový útok, exploze, Praha

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

 • Jo jo, to je

  vrtec7, 4. 6. 2010 20:27

  Reagovat

  Jo jo, to je důsledek té vaší „demokracie”! Půl roku po té velezradě a už tu máme teroristické útoky! To by se za komunistů nestalo!!!

  • To byl vtip, nebo

   Shikaramo, 25. 6. 2010 18:53

   Reagovat

   To byl vtip, nebo se snažíš dokázat svoji debilitu všude možně?

  • Ale stalo, jenom by

   Jaromir27, 27. 6. 2010 16:34

   Reagovat

   Ale stalo, jenom by ses o tom nikde nedocetl.

Sobota 26. 9. 2020, včera měl(a) svátek Zlata

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt