Na Světové obchodní centrum byl spáchán atentát

Na Světové obchodní centrum byl spáchán atentát zdroj: Wikipedia.org

26. 2. 2011, 14:25 | Matěj Malecha

stalo se 26. února 1993 90. léta

New York – Dnešní poledne bylo přerušeno ostrým výbuchem. Cílem útoku se stalo Světového obchodní centrum. Zatím neznámý pachatel v podzemních garážích odpálil ničivou nálož.

K odpálení došlo sedmnáct minut po dvanácté. Pachatel sjel s autem do garáží, zde zaparkoval a poté se s autem vyhodil do povětří. Podle svědků se jednalo o muže snědé pleti a tmavých vlasů. V současné době probíhá intenzivní vyšetřování. Hlavní podezření padá na teroristickou organizaci al-Káida.

Ztráty na životech jsou, vzhledem k síle výbuchu, nízké. Do této chvíle bylo potvrzeno 6 mrtvých. Počet zraněných je odhadován na tisíc. Výbuch poničil elektrické rozvody, čímž celý blok přišel o dodávku elektrického proudu. Navíc, kouř po výbuchu vystoupal až do 93. patra. Tyto faktory velmi znesnadňují evakuaci lidí z budovy.

Křištálová kouleVěštecká koule

Podezření FBI se potvrdí, za útokem stojí al-Káida. Jako vůdce skupiny bude odhalen Ramzí Júsef.

Nakonec budou odsouzeni čtyři extrémisté, každý na 240 let.

Po vyšetřování bude zjištěno, že v garážích explodovalo asi 560 Kg výbušnin. Podle plánu mělo toto množství narušit statiku budovy – to se však nestalo.

Zdroj: Wikipedia.org, CT24.cz

Témata: atentáty, exploze

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 9. 4. 2020, včera měl(a) svátek Ema

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt