Pětinásobný vrah Lulek byl na Pankráci popraven

Pětinásobný vrah Lulek byl na Pankráci popraven zdroj: SXC.hu

2. 2. 2012, 16:47 | Petr Šrajer

stalo se 2. února 1989 80. léta

Praha – Dnes byl na šibenici v pankrácké věznici popraven pětinásobný vrah Vladimír Lulek.

Jeho čin otřásl celou zemí, protože tento (předtím už několikrát trestaný) člověk zabil svou manželku a také své čtyři děti!

Vladimír Lulek se vracel 22. prosince 1986 domů opilý a po krátké hádce s manželkou jí ubodal 36 ranami. Tím ale jeho řádění nekončilo, protože s nožem v ruce se vydal do dětského pokoje a ubodal i své čtyři děti, jejichž věk se pohyboval od jednoho po deset let. K tomu všemu ještě stihl také pořezat sousedku, která se snažila jeho řádění zastavit.

Za tento hrůzný čin stanul brzy před soudem, kde ale předstíral duševní chorobu. Tu ale přizvaní psychologové vyloučili. Je naprosto jisté, že v době, kdy spáchal trestný čin, byl naprosto při smyslech.

Za brutální pětinásobnou vraždu byl odsouzen k trestu smrti, který byl dnes úspěšně proveden. Přesto se ale šíří názory, že by se měl tento trest zakázat, protože je nehumánní a neslučuje se se systémem demokracie.

Křištálová kouleVěštecká koule

Poprava Vladimíra Lulka bude poslední poprava vykonaná na území České republiky. V červenci roku 1990 se u nás trest smrti zruší.

Zdroj: Ceskatelevize.cz

Témata: poprava, vražda, zločinec

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

 • On by se měl

  Jiří, 2. 2. 2012 18:17

  Reagovat

  On by se měl zase rychle obnovit.A za samozřejmě pevně daných a jasných pravidel i vykonávat!Adeptů je na něho u nás víc než dost.

 • ta paní co pán

  martin, 23. 7. 2017 23:01

  Reagovat

  ta paní co pán zabil byla moje maminka.Naštěstí mě dala k adopci tak jsem jedinej asi přežil

Pátek 28. 2. 2020, včera měl(a) svátek Alexandr

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt