Poslanec Štěrba byl v centru Prahy přepaden a zbit

Poslanec Štěrba byl v centru Prahy přepaden a zbit zdroj: PSP.cz

19. 2. 2013, 13:52 | Jaroslav Srna

stalo se 19. února 1994 90. léta

Praha – Poslance Tomáše Štěrbu (LSU) v neděli večer zbili tři neznámí muži před kavárnou Demínka v Praze.

Štěrba řekl, že neví, proč byl napaden, ani zda útok souvisí s tím, že je poslancem. Útočníci Štěrbovi nic neukradli a zmizeli poté, co se napadenému chystal pomoci projíždějící taxikář.

Poslanec případ nenahlásil policii. „Byl jsem v šoku, proto jsem taxikáře požádal, aby mě rychle odvezl domů,“ uvedl. Na rozdíl od poslance Emila Jaroše z ODS, který byl přepaden ve středu. Štěrba nehodlá žádat o osobní policejní ochranu.

Kromě Štěrby i Jaroše se v uplynulých dnech stal obětí přepadení i poslanec Oldřich Váca, který byl při návštěve branného a bezpečnostního výboru v Římě v noci okraden o peněženku

Křištálová kouleVěštecká koule

Útočníci nebudou nikdy dopadeni. O měsíc později napadnou ve vlaku komunistickou poslankyni Květoslavu Čelišovou dva maskovaní mladíci. S řeznými ranami na hlavě a v obličeji skončí v únoru 1997 poslanec za ČSSD a pozdější ministr kultury Pavel Dostál a o rok později bude napaden ve vlaku. Brutálně napaden bude v roce 2006 komunistický poslanec a místopředseda strany Jiří Dolejš. V roce 2012 zaútočí střelec Pavel Vondrouš airsoftovou pistolí dokonce na prezidenta Václava Klause, který ale kromě drobných oděrek nebude zraněn.

Zdroj: MF Dnes, 19. února 1994, str. 2

Témata: poslanec, přepadení

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Sobota 31. 10. 2020, včera měl(a) svátek Tadeáš

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt