Rakousko pohřešuje desetiletou holčičku Nataschu Kampusch

Rakousko pohřešuje desetiletou holčičku Nataschu Kampusch zdroj: Culture-en-vrac.blogspot.com

3. 3. 2012, 18:21 | jaroslavpoks

stalo se 3. března 1998 90. léta

Vídeň – Narůstající počet únosů malých dětí netrápí pouze Česko. V sousedním Rakousku se od včerejšího rána pohřešuje desetiletá holčička z Vídně, která se ztratila při cestě do školy. Rakouská policie proto po malé Natasche Kampusch vyhlásila pátraní.

Naposledy byla dívenka viděna včera ráno doma, kde se rozloučila s rodiči a následně odešla do školy. Jenže tam již nedorazila. Zalarmovaná policie začala okamžitě celou vídeňskou čtvrť Daustadt, v níž Natascha žije a kterou dobře zná, spolu s přilehlými oblastmi pročesávat. Zatím tak činí bezúspěšně, holčička se stále pohřešuje.

Rodiče jsou zmizením své dcery zdrceni. Prosí všechny, kteří malou Nataschu včera viděli nebo kteří ji někde spatří, aby informovali policii.

Zatím se našel pouze jediný, očitý svědek, dvanáctiletá Nataschina kamarádka, která vypověděla, že viděla, jak ji dva cizí muži strkají do bílého minibusu. Policisté proto spustili pártrání po celém Rakousku a informovali všechny hraniční přechody o hledaném vozidle. Přesto je možné, že se únosci dostanou až za rakouské hranice, tedy i do České republiky.

Křištálová kouleVěštecká koule

Pátrání po Natasche Kampusch bude po stanovené době ukončeno. Překvapivě se již dospělá dívka ukáže po osmi letech (26. 8. 2006), kdy unikne z dosavadního úkrytu, načež prozradí vše o svém únosci Wolfgangu Priklopilovi, jenž ji veznil celou dobu ve sklepních prostorech svého domu.

Případ Nataschi Kampusch vzbudí velký zájem veřejnosti a z Kampusch se stane „mediální hvězda“.

 

Zdroj: Peopledaily.com, Wikipedia.org

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Středa 14. 4. 2021, včera měl(a) svátek Aleš

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt