Romové napadli skinheada a jsou obviněni z rasově motivovaného útoku

Romové napadli skinheada a jsou obviněni z rasově motivovaného útoku zdroj: 23creativeideas.blogspot.com

16. 4. 2013, 18:04 | Tomáš Starý

stalo se 16. dubna 1996 90. léta

Břeclav – Tři Romy, kteří jsou podezřelí, že koncem minulého týdne napadli dva skinheady, obvinil vyšetřovatel z rasově motivovaného útoku.

„Mladíci napadli dopoledne u břeclavského nádraží devatenáctiletého skinheada, kterého pěstmi a kopanci povalili na zem,“ řekla policejní mluvčí Jaroslava Vitásková. Romové pak napadli skina, ještě dopoledne, když šel po ulici s kamarádem.

„Tentokrát zaútočili i kabelem. Napadení nakonec utekli do domu, před nímž se začali shromažďovat Romové.“ Vážnějšímu konfliktu zabránili policisté.

Romové byli kromě trestného činu hanobení národa, rasy a přesvědčení obviněni také z výtržnictví. Jeden z nich je podezřelý rovněž z útoku na veřejného činitele, protože policistům nadával.

Zdroj: MF Dnes, 16. dubna 1996

Témata: násilí, Romové, skinheadi

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

 • DOBŘE UDĚLALY ROMÁCI CO

  DAVID HORVÁTH, 24. 4. 2014 9:05

  Reagovat

  DOBŘE UDĚLALY ROMÁCI CO STAKOVÝMA VOLOMA KTEŘÍ PROPAGUJÍ RASISMUS TÍM ŽE SY TU HLAVU VYHOLÝ A OBLÍKNOU SY BOMBRA CANADY ČERNÝ KALHOTY A MYSLÍ SY ŽE JSOU SAMOZVANÍ SOUDCI ,JEN TAK DÁL JEN JE MLAT TE ROMÁCI,ONI JSOU MNOHEM HORŠÍ PÁČ TI VOLOVÉ SE ŘEZAJÍ SAMY MEZI SEBOU VRAŽDĚJÍ ZNÁSILNUJÍ OKRÁDAJÍ

  • Ty zmrde ty si

   BFLMPSVZ, 29. 5. 2014 12:29

   Reagovat

   Ty zmrde ty si myslíš že cígáni a jiný takový hovna se mezi sebou nervou? Jo souhlasím že my skiny se taky perem mezi sebou a to kvůli tomu co si myslíme a ty sem píšeš že propagují rasismus, ano propagují ale ne všichni jsou i skinheadi černoši.
   A nauč se psát: bombra- bombera, sy- si,samy- sami….
   A ještě si projdi náš šatník nenosíme jen kanady a černý kalhoty TY NEGROVSKÁ KURVO!!!!!

 • Skutečnost je za námi

  Slavna hrdost je Romů, 7. 4. 2015 22:50

  Reagovat

  Skutečnost je za námi romy Máme právo taky žít jako Češi jsou to právě hovada skini si myslí že můžou odsuzovat romy nackove skutečný počet bodů bude pro vás v pekle

 • Hole lebky stě machři

  Slavna hrdost je Romů, 7. 4. 2015 22:57

  Reagovat

  Hole lebky stě machři jen jak jste sto na jednoho proč si nedáte férově bitku jeden proti jednomu???? Stě špíny smradlave mate sílu jen v hubě vy sračky odporné stě krysy budete mít možnost si to uvědomit až po smrtí. Víte proč???? Protože bůh stvořil celý svět každou rasu národnost vy nechcete romy aby žili,, nemáte právo někoho soudit protože každý jednou umreme odejdemeze ssvěta do nebe ale vy rasisti skončíte v pekle tam budete litovat jak stě se chovali na světě s pekla už se nedostanete uvědomte si to už konečně ze se máte chovat jako milující lidé Romové vás miluji Haha vy satanske děti ať vás pojebe do huby satan

 • Jak můžem bejt rasisti

  Labut´, 14. 6. 2015 11:48

  Reagovat

  Jak můžem bejt rasisti vždyt´ vy jste ,,bílý´´ tak jak můžem bejt proti svý rase proti Čechům…

 • není skin jako nácek,je

  Tomáš, 21. 6. 2017 7:06

  Reagovat

  není skin jako nácek,je to důkAZ ŽE AGRSIVITA A NENÁVIST NEZNÁ RASY náboženství nebo politiku tupí zlí a agresivní jsou jak skini(náckové) tak ti proti kterým bojují , v podstatě mají stejné ideologie násilí a přesvěčení o tom že ti druzí jsou něco mín a přitom je to stejná havět.

Pátek 14. 5. 2021, včera měl(a) svátek Servác

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt