Sexuální obtěžování prezidenta Clintona půjde k soudu

Sexuální obtěžování prezidenta Clintona půjde k soudu zdroj: Cimcontent.net

27. 5. 2011, 8:02 | jaroslavpoks

stalo se 27. května 1997 90. léta

Little Rock, Arkansas – Příběhu bývalé americké úřednice Pauly Jones, která před více než třemi roky přišla s tvrzením, že ji obtěžoval sám americký prezident Bill Clinton, se přes nevoli většiny politiků začíná věřit čím dál víc lidí.

Nejen proto dnes Nejvyšší soud Spojetů států amerických přijal obžalobu a postoupil ji dalšímu prošetření.

Arkansaská rodačka zažalovala prezidenta Clintona již 6. května 1994, přičemž inkriminovaný incident měl nastat ještě dříve – v roce 1991. Podle svých slov byla Jones na přání tehdejšího guvernéra Arkansasu přepravena za ním do hlavního města Little Rock do Excelsior Hotelu, kde měla dostat nabídku na sex, již odmítla.

Za sexuální obtěžování v této podobě požaduje Paula Jones na Billu Clintonovi 750 000 dolarů (16,5 milionů korun). Jelikož základní soudy obvinění neuvěřily, dovolala se Jones až k Nejvyššímu soudu.

Ten dnes jednomyslně schválil jeho další prozkoumání. S tím souhlasil i samotný Clinton, který několikrát celou kauzu důrazně popřel a který se chce soudním procesem očistit. Ostatně na rozhodnutí soudu závisí podle politologů celá jeho kariéra amerického prezidenta.

Křištálová kouleVěštecká koule

Soudní proces Jones-Clinton se bude táhnout ještě velmi dlouho, a sice až do 19. ledna 2001, kdy se zúčastnění dohodnou na mimosoudním vyrovnání.

Zdroj: Time.com, Pbs.org, Wikipedia.org

Témata: Bill Clinton, prezident, sex

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Sobota 31. 10. 2020, včera měl(a) svátek Tadeáš

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt